Każda kobieta jest piękna i to niezależnie od tego, jak wygląda. Jednak niestety wiele z nich nie czuje się pięknymi, a na dodatek mają bardzo niskie mniemacie o sobie. Dlatego czas najwyższy na zmiany, a więc dziś doradzimy Wam jak wzmocnić pewność siebie i zmienić swój wizerunek w oczach innych? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 4.5]

Dla wielu osób pomysł udania się na wizytę, na której mielibyśmy rozmawiać z kimś o swoich uczuciach wydaje się co najmniej dziwny. Udając się do lekarza idziemy tam po coś konkretnego – po skierowanie na badania lub po lekarstwo. Podobnie z psychiatrą, który również może zalecić nam zażywanie tabletek do walki z problemem psychicznym. Psychoterapeuta próbuje jednak po prostu z nami rozmawiać i w ten sposób dotrzeć do źródła problemu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
syndrom sztokholmski

Psychiatria i psychologia używają terminu syndrom sztokholmski na określenie stanu psychicznego ofiar porwań lub innych rodzajów przemocy, które utożsamiają się albo odczuwają empatię i lojalność względem swoich oprawców. W roku 1973 w Szwecji doszło do napadu na bank. Cztery osoby przez kilka dni były przetrzymywane jako zakładnicy i w krótkim czasie emocjonalnie przywiązały się do bandytów tak bardzo, że osłaniały ich własnymi ciałami, a po uwolnieniu zbierały fundusze, by opłacić najlepszych obrońców. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]