Z kurzajkami w mniejszym lub większym stopniu problem miał prawie każdy. Około 75% osób miało kiedyś kurzajki. Kurzajki, inaczej brodawki to zmiany na skórze spowodowane działaniem wirusa HBV – brodawczaka ludzkiego. Występują w postaci grudkowatych narośli na skórze. Nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, co przy intensywnym ich występowaniu może powodować problemy z chodzeniem lub wykonywaniem codziennych czynności. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kurzajki nazywane również brodawkami to chyba najpopularniejsza dolegliwość skórna. Szacuje się, że problem z kurzajkami dotyka od 50 do 75% osób. W zasadzie nie są szkodliwe dla zdrowia, ale po pierwsze wyglądają wyjątkowo nieestetycznie, po drugie umiejscowione na stopach lub dłoniach (gdzie się je najczęściej spotyka) mogą powodować znaczny dyskomfort przeszkadzając w codziennych czynnościach a nawet w chodzeniu. Za powstawianie kurzajek odpowiada wirus HPV zwany wirusem brodawczaka ludzkiego. Kurzajki są zaraźliwe, można się zarazić na przykład prze ręcznik czy obuwie. Szczególnie na zarażenie narażone są wszelkie uszkodzenia skóry. Niewielkie kurzajki czasem zanikają same, ale jeśli zmiany nie cofają się przez dłuższy czas z pomocą przychodzi profesjonalne usuwanie kurzajek, które pozwala na pozbycie się ich w sposób bezpieczny, bezbolesny i trwały. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
kurzajka na stopie

Kurzajki to niezbyt przyjemna dolegliwość, która jest zaraźliwa i w niektórych przypadkach może nawet utrudniać chodzenie. Nawracanie dolegliwości bywa uciążliwe i zawstydzające dla zarażonego. Niezależnie od miejsca, w którym pojawi się kurzajka, warto podjąć wszelkie kroki do pozbycia się jej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]