Skuteczny sposób na schudnięcie

skuteczny sposób na schudnięcie

O zdrowie warto dbać zawsze, a jedną z bardziej powszechnych chorób na świecie jest otyłość. Nie dość, że sama w sobie ogranicza znacznie komfort życia i mobilność chorego, to jeszcze prowadzi do szeregu innych, poważnych komplikacji zdrowotnych, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Zatem dbanie o linię i prowadzenie zdrowego trybu życia to coś więcej, niż tylko chęć posiadania smukłej sylwetki.

W drodze do schudnięcia próbujemy bardzo wielu metod. Oczywiście u podstaw powinna leżeć zbilansowana dieta, która dostarcza nam kluczowych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, a także ruch, który sprzyja lepszej kondycji całego organizmu. Są jednak momenty, gdy potrzebne nam jest dodatkowe wsparcie. Tym wsparciem może okazać się kriolipoliza.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to metoda opracowana przez dwóch amerykańskich lekarzy, polegająca na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Badacze odkryli, że komórki tłuszczu nie są odporne na działanie zimna i obumierają już w temperaturze 5 stopni Celsjusza. W ten oto sposób odkryto, jak zimno może być wykorzystywane przy redukcji tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj także:  Jak wybrać dobrą dietę odchudzającą?

Komórki tłuszczu są zamrażane pod skórą za pomocą specjalnej aparatury. Następnie nasz organizm w procesach metabolicznych sam pozbywa się ich, a my wyraźnie chudniemy.

Czy kriolipoliza jest bezpieczna?

Wykorzystanie zimna może budzić wątpliwości, jednak warto tutaj podkreślić, że niskie temperatury nie uszkadzają żadnych innych tkanek w naszym organizmie. Nie nabawimy się zatem nieprzyjemnych i niebezpiecznych odmrożeń (przy zabiegu skóra chroniona jest dodatkowo specjalnymi okładami termicznymi). Zatem użycie zimna jest całkowicie bezpieczne dla nas.

Kriolipoliza jest niewskazana do wykonania u osób, które zmagają się z chorobami układu metabolicznego. Pozbywanie się komórek tłuszczowych z organizmu obciąża nerki oraz wątrobę, dlatego też osoby, które cierpią na choroby tych układów nie mogą wykonać kriolipolizy. Odradza się wykonania tego zabiegu również osobom w ciąży, osobom karmiącym piersią oraz cierpiącym na różne schorzenia, takie jak nowotwory, cukrzycę czy nadwrażliwość na działanie zimna.

Przeczytaj także:  Jak rozpocząć odchudzanie? 5 najważniejszych kroków

Jakie możemy uzyskać efekty?

Pełne efekty kriolipolizy możemy uzyskać po upływie 3 do 4 tygodni, gdy wszystkie martwe komórki tłuszczowe zostaną wydalone przez nas organizm. Szacuje się, że przy jednorazowym zabiegu możemy pozbyć się nawet do 25% tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała, na której wykonywany był zabieg. Choć kriolipoliza nie gwarantuje dożywotnich rezultatów, pozwala wspomóc proces utraty zbędnych kilogramów, polepszyć kondycję naszego ciała i uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna