Skończ z chemią która niszczy twoje zdrowie, a wybierz to co daje natura od zawsze

Organizm ludzki to jak dotąd jeden z bardziej skomplikowanych mechanizmów, którego działanie zdumiewa i pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Zdolności do regeneracji tkanek, przemiana materii czy eliminacje wirusów i bakterii, to zaledwie nieliczny procent, możliwości, jakie posiada ludzkie ciało. Mimo tych wszystkich elementów składowych wszystko to działa jednak bezbłędnie i pozwala nam sprostać nieskończonym zagrożeniom, jakie stawia przed nami świat.Zdolność adaptacji i eliminacji zagrożenia przez układ immunologiczny to podstawa, dzięki której żyjemy i radzimy sobie z chorobami, które nas otaczają. Postęp medyczny jednak, pomimo wielu zalet i przełomów w tej dziedzinie, ma jednak pewną istotną wadę. Sprawił on bowiem, że w dużej mierze uzależniliśmy się od leków i antybiotyków, zabierając pole do popisu systemowi obronnemu, w który wyposażyła nas natura. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ nasz układ immunologiczny to najpotężniejszy lek, który jest w stanie poradzić sobie z wieloma chorobami. Jedyne co musimy zrobić to wspomóc go, dając mu czas i odpowiednio aktywować. Właśnie na takim wspieraniu organizmu i aktywacji jego możliwości opiera się naturoterapia.

Terapia pochodząca od natury

Leczenie to polega na wspomaganiu naszego organizmu w zwalczaniu wszelkich chorób i ich objawów poprzez atakowanie u źródła problemu. W głównej mierze skupiamy się tutaj na wierze w występowanie u człowieka energii życiowej, która odpowiada za wewnętrzną równowagę i gwarantuje zdrowie. Z tego powodu zaliczana jest ona do metod medycyny naturalnej, łącząc przy tym wiele technik stymulacyjnych. Dzięki temu pozwala to na faktyczną poprawę naszego zdrowia, bez konieczności stosowania syntetycznych leków, które oprócz działań leczniczych wyniszczają organizm.

Dlaczego naturoterapia wygrywa z medycyną konwencjonalną?

Nie jeden blog o zdrowiu czy lekarz medycyny konwencjonalnej, twierdzi, że lecznictwo niekonwencjonalne, nie przynosi żadnych pozytywnych efektów, jednak jest to kompletna nieprawda. Jak pokazały badania, medycyna naturalna potrafi zmniejszać ryzyko powstawania wielu poważnych chorób układu krwionośnego czy powstawania raka. Przeprowadzone przez Canadian Medical Associaton Journal badania pokazały, że ryzyko powstawania zespołu metabolicznego o 16,90%, co dowodzi słuszności stosowania tej terapii. Ponadto jak pokazały badania, jest to skuteczna metoda walki ze stresem, który dotyka blisko 20% ludzi pracujących. Jej działania profilaktyczne pozwalają również w leczeniu zaburzeń trawienia, dolegliwości górnych dróg oddechowych czy przewlekłego przemęczenia.

Odpowiednia diagnoza to podstawa

Oprócz zalet tej metody leczenia, nasz naturopatia blog porusza kwestie samej wizyty u specjalisty, która jest równie istotna.

Zanim naturopata zaproponuje odpowiednią metodę leczenia spośród:
– dietetyki-dostosowania żywienia do potrzeb danego organizmu,
– ziołolecznictwa – stosowania jako wsparcia leków pochodzenia naturalnego,
– ćwiczeń fizycznych,
– fizjoterapii i kinezjoterapii,
– akupunktury – wspomagania przepływu energii przez organizm
-masaży leczniczych,
bardzo istotne jest wcześniejsze badanie.

Pozwala to bowiem na podstawie wywiadu środowiskowego i badań morfologicznych, irydiologii oraz psychologii określić, jaki jest organizm człowiek i jakie czynniki stanowią dla niego największe zagrożenie. Na podstawie tego, można określić plan indywidualnego leczenia. Dzięki temu skutecznie można aktywować organizm do działania i zobaczyć efekty już po kilku tygodniach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach wsparcia swojego zdrowia, zapraszamy do innych naszych artykułów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna