Skąd się biorą kurzajki?

Kurzajki nazywane również brodawkami to chyba najpopularniejsza dolegliwość skórna. Szacuje się, że problem z kurzajkami dotyka od 50 do 75% osób. W zasadzie nie są szkodliwe dla zdrowia, ale po pierwsze wyglądają wyjątkowo nieestetycznie, po drugie umiejscowione na stopach lub dłoniach (gdzie się je najczęściej spotyka) mogą powodować znaczny dyskomfort przeszkadzając w codziennych czynnościach a nawet w chodzeniu. Za powstawianie kurzajek odpowiada wirus HPV zwany wirusem brodawczaka ludzkiego. Kurzajki są zaraźliwe, można się zarazić na przykład prze ręcznik czy obuwie. Szczególnie na zarażenie narażone są wszelkie uszkodzenia skóry. Niewielkie kurzajki czasem zanikają same, ale jeśli zmiany nie cofają się przez dłuższy czas z pomocą przychodzi profesjonalne usuwanie kurzajek, które pozwala na pozbycie się ich w sposób bezpieczny, bezbolesny i trwały.

Jak wygląda usuwanie kurzajek?

Usuwanie kurzajek nie jest zabiegiem trudnym ani niebezpiecznym, musi być jednak przeprowadzone w odpowiednich warunkach. Dawniej kurzajki usuwano chirurgicznie, prze wycięcie, współcześnie najskuteczniejszym sposobem jest zabieg wykonany przy pomocy lasera. Usuwanie kurzajek oferuje klinika dermatologiczna royalderm.pl zlokalizowana na warszawskim Wilanowie. Doświadczony zespół lekarzy dermatologów wykonuje na miejscu wszystkie niezbędne badania i wykonuje zabiegi przy pomocy najnowszych technologii. Usuwanie kurzajek w royalderm.pl to zabieg w pełni bezpieczny , a jego czas trwania często nie przekracza jednej minuty. Skuteczne usuwanie kurzajek w royalderm.pl gwarantuje, że po zabiegu nie pozostaną żadne ślady, a skóra odzyska swój pierwotny wygląd.

Przeczytaj także:  Jak zmyć hennę ze skóry domowymi sposobami?

Czy usuwanie kurzajek domowymi sposobami jest skuteczne?

Istnieje wiele domowych sposobów usuwania kurzajek. Są to różnego rodzaju okłady, zioła, plastry. Czasami pomagają, ale trudno jednoznacznie stwierdzić, czy kurzajka leczona w ten sposób zanikła samoistnie, czy rzeczywiście tego rodzaju środki okazały się skuteczne. Nie należy próbować usuwania kurzajek na własną rękę mechanicznie – wszelkiego rodzaju próbu nacinania ich czy wypalania mogą spowodować bardzo niebezpieczne zmiany skórne. Usuwanie kurzajek w renomowanym gabinecie lekarskim takim jak royalderm.pl to jedyna gwarancja na bezpieczne pozbycie się problemu i zachowanie estetycznego i zdrowego wyglądu skóry po zabiegu. Należy pamiętać, że nie leczone kurzajki mogą się rozrastać, a także rozprzestrzeniać na inne partie skóry, a także przenosić na inne osoby.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna