Seksualne gadżety Polaków – tych zabawek erotycznych najchętniej używamy w sypialni

kobieta trzymająca zabawkę erotyczna w ręku

Zabawki erotyczne przestają być tematem tabu: coraz więcej Polaków sięga po tego typu gadżety wiedząc, ze na wiele sposobów są w stanie urozmaicić życie erotyczne. Poniżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszych zabawek dla dorosłych, które zapraszamy do łóżka (i nie tylko).

1. Wibratory

Niekwestionowanym królem zabawek erotycznych pozostają wibratory. Jednak ten, kto kojarzy wibrator jedynie z fallicznym sprzętem przeznaczonym dla pań, koniecznie powinien nadrobić zaległości i zapoznać się z bieżącą ofertą sklepów erotycznych (chociażby online). Wibratory przyjmują obecnie wiele ciekawych kształtów, dopasowanych do fizjonomii damskiej, ale i męskiej. Jednym z popularniejszych gadżetów jest np. wibrator dla par, który może być stosowany w trakcie stosunku jednocześnie przez oboje partnerów, stymulując męskie i damskie strefy erogenne. Oprócz tego są wibratory przeznaczone stricte do stymulacji łechtaczki czy punktu G, ale dodatkowo także prostaty. Niektóre wibratory są wykonane z twardych i sztywnych materiałów, inne są miękkie i elastyczne, poddające się pracy.

młoda kobieta w łóżku z zabawkami erotycznymi

2. Korki analne

Chociaż może być to zaskakujące, Polacy coraz chętniej eksplorują temat seksu analnego. Korki analne są idealnym sposobem na wejście do tego świata i stopniowe rozciąganie mięśni odbytu. Zabawki erotyczne przeznaczone do zabaw analnych to również wibrujące korki analne sterowane zdalnie lub za pomocą pilota na kablu.

3. Masturbatory

Masturbatory dla mężczyzn to duża i wciąż rozrastająca się kategoria gadżetów erotycznych zwiększających satysfakcję z męskich zabaw solo, ale i urozmaicających grę wstępną. Męskie masturbatory mogą służyć do stymulacji penisa mechanicznej (ręcznej), ale są również takie, które wibrują i dają doświadczenie ssania. Co ciekawe, tego typu gadżety mogą być sterowane zdalnie przez aplikację na telefonie.

4. Pierścienie (ringi)

Pierścienie na penisa są obecnie dostępne nawet w drogeriach. Jednak jeśli interesuje nas gadżet wielorazowy i mający więcej funkcji, warto zapoznać się z ofertą sex-shopów. Takie ringi zakłada się na nasadę penisa, a jego wibracje sprawiają przyjemność zarówno mężczyźnie, jak i jego partnerce, stymulując jej łechtaczkę.

para w łóżku uprawiająca miłość

5. Powietrzne masturbatory damskie

W odróżnieniu od wibratorów, masturbatory damskie generujące falę powietrza to odkrycie ostatnich lat. Tego typu gadżety polecane są każdym paniom, również tym, które mają problem z osiągnięciem orgazmu. Dzięki specjalnej konstrukcji zabawki te dają wrażenia zbliżone do seksu oralnego i doskonale pieszczą łechtaczkę.

Jak wybrać zabawkę erotyczną?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki rodzaj zabawki erotycznej jest najlepszy na początek. Warto przejrzeć ofertę sklepu erotycznego i zastanowić się, który produkt najbardziej do nas „przemawia”. Klasycznym wyborem są masturbatory męskie i damskie wibratory. Zastanawiając się, który wybrać, dobrze jest kierować się jakością wykonania oraz dodatkowymi funkcjami. Niektóre zabawki mogą być używane pod prysznicem i w wannie. Należy pamiętać, aby do każdej zabawki zakupić lubrykant: najlepiej na bazie wody, jednak zabawki mogą być zazwyczaj używane także z lubrykantami silikonowymi (informacja o tym fakcie znajduje się w opisie producenta). Obecnie poleca się zabawki, które ładuje się za pomocą dołączonej ładowarki: niweluje to konieczność wymiany baterii, co zmniejsza walory higieniczne zabawki, ale też jest mniej wygodne i nieekologiczne.

Informacja prawna