Zaburzenia erekcji to dość powszechny problem, który dotyka mężczyzn w różnym wieku. W 2009 roku Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej przeprowadziło badanie, z którego wynika, że najwięcej panów z problemami ze wzwodem – 37 proc. – ma od 51 do 60 lat. Zaburzenia dotykają coraz młodszych. Jak poprawić współżycie, będąc po 50.?
Zaburzenia erekcji dotykają coraz młodszych
W badaniach przeprowadzonych lata temu specjaliści spodziewali się diametralnego wzrostu liczby osób z problemami ze wzwodem. Jako przyczynę wskazywano styl życia mężczyzn: niezdrową dietę, brak aktywności fizycznej, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów i rozwój chorób cywilizacyjnych. Najczęściej zaburzenia erekcji są jednym z objawów różnych schorzeń. Nawet 68 proc. panów z problemem ze wzwodem zmaga się również z nadciśnieniem tętniczym.
Czy zatem osoby po 50. roku życia mogą poprawić swoje życie łóżkowe? W większości impotencja jest odwracalna. Chodzi o przypadki całkowitego braku wzwodu, niepełnej erekcji lub problemów z jej utrzymaniem w czasie stosunku.
Tabletki na erekcję – czy pomogą osobie po 50?
Rozwiązaniem mogą być środki na potencję. Takie tabletki dostępne są bez recepty na stronie: https://www.actigraforte.pl/. Ich zadaniem jest doprowadzenie do wzwodu i jego utrzymanie w czasie współżycia. Uwaga: do uzyskania efektu potrzebne jest pobudzenie seksualne. ActiGra i ActiGra Forte zawierają syldenafil, czyli substancję, która powoduje zwiększenie dopływu krwi do członka w czasie podniecenia. Odpowiednio w tabletce znajduje się 25 mg i 50 mg syldenafilu. Większą dawkę powinni wybrać ci, którym mniejsza nie wystarczyła do osiągnięcia erekcji. To również produkt dla tych, którzy sięgali już po środek z 50 mg lub więcej syldenafilu.
Lek należy przyjąć na około godzinę przed planowanym stosunkiem. Dzięki temu mężczyzna nawet po 50. może uprawiać seks satysfakcjonujący dla siebie i partnerki. Więcej o wspomnianych środkach może dowiedzieć się ze strony: https://www.actigraforte.pl/produkty/.
Inne sposoby na poprawę erekcji
Problemy ze wzwodem mogą wynikać z różnych przyczyn. Nie zawsze pomogą tabletki na erekcję. Warto wybrać się do lekarza, który ustali przyczynę zaburzeń. Jeśli wynikają z dolegliwości psychicznych, to leki bez recepty nie pomogą. Kiedy lekarz stwierdzi, że chodzi o kompleksy, depresję, stany lękowe czy chroniczny stres, to skieruje pacjenta do seksuologa lub psychologa.
Erekcję można poprawić również innymi sposobami. Warto zwiększyć aktywność fizyczną, zrezygnować z alkoholu i papierosów, wprowadzić zdrową dietę. Przyczyną zaburzenia mogą być przyjmowane leki – należy skonsultować tę kwestię z lekarzem. Kolejnym krokiem są kompleksowe badania, aby sprawdzić, czy mężczyzna zmaga się z chorobami. Problemy z erekcją mogą wynikać m.in. z nadciśnienia tętniczego, miażdżycy czy cukrzycy. Rozpoczęcie leczenia jest krokiem w kierunku wyeliminowania zaburzenia erekcji.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje na temat stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie przyjmowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.