Przeszczep włosów metodą Smart Graft – co musisz wiedzieć?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym zmagają się nie tylko mężczyźni, ale coraz częściej również kobiety. Gdy inne metody leczenia łysienia zawodzą, warto zdecydować się na przeszczep włosów. Jedną z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych metod zagęszczania włosów jest zabieg Smart Graft. Wyjaśniamy, na czym polega ta innowacyjna procedura.

Dla kogo przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to nowoczesne rozwiązanie kwestii łysienia i nadmiernego wypadania włosów. To idealny zabieg zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, u których inne metody leczenia łysienia nie poskutkowały.

Wskazania do przeszczepu włosów metodą Smart Graft to:

  • łysienie androgenowe (hormonalne),
  • łysienie po napromieniowaniu,
  • łysienie w wyniku stanu zapalnego,
  • łysienie pourazowe,
  • łysienie po oparzeniach,
  • blizny po operacji,
  • uzupełnienie terapii rekonstrukcji owłosionej skóry głowy,
  • rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej,
  • braki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody.

W przeciwieństwie do starszych metod Smart Graft umożliwia pobieranie przeszczepów nie tylko z tyłu głowy, ale także z innych części ciała, takich jak klatka piersiowa czy twarz. Zabieg ma wszechstronne zastosowanie: pozwala na zlikwidowanie zakoli, zagęszczenie przerzedzonej fryzury, odbudowanie włosów w obszarze brwi i rzęs, zbudowanie oraz wzmocnienie linii męskiego zarostu, przywrócenie włosów w tych obszarach, które pokryte są bliznami.

Czym się wyróżnia metoda Smart Graft?

Smart Graft, dostępny m.in. w poznańskiej MediArt Clinic, to zabieg, który zmienia podejście do leczenia łysienia. Jest to bezpieczna i niezwykle skuteczna technologia zagęszczania włosów. Metoda opiera się na zaawansowanym pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE). Procedura wykonywana jest przy pomocy inteligentnego urządzenia Smart Graft wyposażonego w szereg precyzyjnych głowic. Nie bez znaczenia jest też odpowiednie przygotowanie lekarza wykonującego zabieg, który musi bardzo dokładnie odtworzyć naturalną linię włosów pacjenta.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności pobierane są implanty włosów z tylnej części głowy. Lekarz posługuje się igłami zabiegowymi o różnych średnicach. Każda z nich jest wyposażona w  specjalny separator, który nie pozwala na wprowadzenie igły w skórę głębiej niż na 1 milimetr. Pobrane mieszki włosowe przechowywane są w 3 pojemnikach, których zadaniem jest utrzymywanie dobrej kondycji włosów do momentu reimplantacji. Wilgotność włosów utrzymywana jest na stałym poziomie, co przekłada się na ich przeżywalność. Końcowy etap zabiegu to implantacja pobranych włosów w obszary dotknięte łysieniem.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft to bezbolesna i minimalnie inwazyjna procedura, która stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej metody paskowej (przeszczep całych fragmentów owłosionej skóry głowy). Metoda Smart Graft nie wymaga użycia skalpela, a więc proces gojenia jest szybki i mało uciążliwy dla pacjenta. Nie ma ryzyka powstawania widocznych blizn.

Jakich efektów można się spodziewać po transplantacji włosów?

Dokładny czas oczekiwania na efekty jest kwestią indywidualną i zależy od naturalnego tempa wzrostu włosów danej osoby. Już w ciągu pierwszych tygodni po przeszczepie, można zauważyć widoczną poprawę wyglądu fryzury. Z czasem, w obszarach, gdzie wszczepione zostały zespoły mieszków włosowych, dochodzi do intensywnego wzrostu i zwiększenia objętości włosów. Pełen efekt pojawia się zwykle po około 12 miesiącach od zabiegu. Metoda Smart Graft zapewnia przeżywalność włosów sięgającą nawet 98%.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z MediArt Clinic z Poznania: https://mediartclinic.pl/kontakt/

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna