Przeszczep włosów – ile kosztuje zabieg

Borykając się z problemem łysienia poszukujemy wszelkich rozwiązań, które mogłyby poprawić nasz komfort życia.

Przeszczep włosów – ile kosztuje zabieg

Borykając się z problemem łysienia poszukujemy wszelkich rozwiązań, które mogłyby poprawić nasz komfort życia. Nierzadko bywa, że jedyną możliwością jest skorzystanie z zabiegu transplantacji włosów. Powszechnie jednak wiadomo, że nie należy on do najtańszych, dlatego decydując się na ten krok, często poszukujemy informacji dotyczących kosztów jego wykonania.

Ile kosztuje transplantacja włosów?

Rozległość obszaru łysienia

Zanim usłyszymy w wybranej klinice ostateczną cenę zabiegu przeszczepu włosów, konieczne jest ustalenie kilku istotnych szczegółów, które będą miały na nią kluczowy wpływ. Jednym z nich jest rozległość obszaru łysienia. Lekarz mający wykonać zabieg musi oszacować jak wiele graftów zawierających mieszki włosowe będzie niezbędnych i czy zabieg uda się wykonać w jednej serii. W zależności od tego, czy przeszczepiane włosy mają za zadanie jedynie zagęszczenie obszaru, czy jego całkowite pokrycie, pobieranych jest od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy graftów.

Wybór metody przeszczepu włosów

Kolejnym czynnikiem, który w niektórych klinikach może wpływać na cenę zabiegu, jest wybór jego metody. Na rynku medycyny estetycznej opracowanych jest bowiem kilka skutecznych sposobów przeprowadzenia tej procedury, jednak każdy z nich różni się od siebie. Do wyboru mamy m.in.:

  • Metodę FUT („Strip”)
  • Metodę FUE
  • Metodę FUE z użyciem robota ARTAS
  • Metodę SAFER
  • Metodę BHT
  • Metodę GHO

To, który sposób przeprowadzenia transplantacji zostanie wybrany, określane jest podczas pierwszej konsultacji z lekarzem mającym przeprowadzić zabieg. Decyzja zależy m.in. od tego jaki jest powód łysienia, płci pacjenta, rozległości łysiejącego obszaru czy budżetu, jaki jest dostępny na jego wykonanie.

Miejsce wykonania zabiegu

Jak wiadomo, ceny usług wahają się również w kontekście miejsca, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg. Choć z reguły za ceną idzie także jakość, to istnieją miejsca, w których zwiększony koszt zabiegu może wynikać z ich renomy, co niekoniecznie musi oznaczać, że w innej klinice wykonanie zabiegu będzie na niższym poziomie czy z mniejszą skutecznością efektów. Robiąc rozeznanie rynku w czasie szukania odpowiedniej kliniki przeszczepu włosów, warto więc wziąć pod uwagę różne lokalizacje i jak najbardziej szczegółowo sprawdzić kompetencje pracującego w nich zespołu.

Zakres cen przeszczepu włosów

Wiedząc już co determinuje finalną cenę przeszczepu włosów możemy oszacować zakres cenowy, dzięki czemu dowiemy się jaką mniej-więcej ilość środków musimy na niego przeznaczyć. Koszt pobrania jednego grafta to kwota w zakresie od 8 zł do nawet 15 zł. Szacuje się, że średnio ceny wykonania transplantacji włosów wahają się w przedziale od 3000 do 15 000 zł. W zależności od potrzeby wykonania zabiegu oraz możliwości finansowych, w większości klinik medycyny estetycznej przeprowadzających przeszczep włosów możemy skorzystać z rozłożenia kosztów na raty czy zaciągnięcia kredytu gotówkowego na ten cel.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna