Promienna cera – odkryj jej tajniki

W tym roku chłodniejsze dni dość długo się ciągnęły. Sytuacja pandemii dodatkowo nie pomagała, by zadbać o naszą skórę twarzy, szyi i dekoltu, bo również o nich nie możemy zapominać przy pielęgnacji twarzy. Sprawdź nasz poradnik opracowany przy pomocy kosmetologa.

Skorzystaj z oceny i rekomendacji specjalisty

Zanim weźmiemy sprawy we własne ręce, lepiej skonsultować stan naszej skóry z kosmetologiem. Możemy kupować różnego rodzaju  kremy, maseczki, jednakże mogą one nie zadziałać tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Dlaczego? Ponieważ nieprawidłowo oceniamy kondycję i rodzaj naszej skóry. Czasem potrzebuje ona zupełnie innej pielęgnacji, niż nam się wydawało. Jeśli wykosztowałyśmy się na różne preparaty, a nie widzimy poprawy, warto odwiedzić gabinet kosmetyczny i skonsultować to, czego używamy na co dzień i w jaki sposób może to wpłynąć na naszą skórę. Odpowiedni dobór kosmetyków, a także świadomość ich prawidłowego stosowania jest podstawą, bez której nie możemy liczyć na efekty.

Pobudź skórę do działania

Najlepszym sposobem będzie indywidualnie dobrany zabieg do potrzeb skóry. Zabieg kosmetyczny pozwala zmobilizować w skórze pożądane procesy, np. produkcji kolagenu. Wizyty u kosmetyczki powinny być obowiązkowo wpisane w kalendarz każdej dbającej o siebie kobiety. Systematyczne wykonywanie indywidualnie dobranych zabiegów daje takie efekty, o jakich niestety w warunkach domowych mogłybyśmy jedynie pomarzyć. Nowoczesny sprzęt, skoncentrowane i profesjonalne preparaty w rękach doświadczonego kosmetologa zdecydowanie mogą zdziałać cuda. Oczywiście wspierajmy i chrońmy naszą skórę na co dzień. Stosowanie kremów z SPF zalecane jest przez cały rok, natomiast w okresie wiosenno-letnim szczególnie powinnyśmy zaprzyjaźnić się z filtrem przeciwsłonecznym. Warto zwrócić uwagę, czy nasz puder i podkład także ma w swoim składzie faktor SPF.

Przeczytaj także:  Dlaczego ekologiczne kosmetyki do włosów są najlepsze?

 S.O.S. dla pięknej skóry

Czynników, które wpływają na stan naszej skóry, jest naprawdę sporo. Są to m.in. środowisko (powietrze, np. suche, smog), dieta, stres, pielęgnacja, makijaż, nietolerancje pokarmowe, styl życia itd. Mając świadomość tego, co przyczynia się do stanu naszej skóry, możemy lepiej o nią zadbać.

Powietrze – uczyń je sprzymierzeńcem

Niestety bezpośredniego wpływu na stan naszego powietrza nie mamy, ale w domu możemy wyposażyć się w oczyszczacz powietrza oraz nawilżacz. W Azji bardzo zwraca się uwagę na suchość powietrza, dlatego nawet w pracy przy biurkach pracowników stoją małe nawilżacze powietrza. Przy suchym powietrzu skóra szybciej się starzeje, jest matowa i wygląda na zmęczoną. Oczyszczone i dobrze nawilżone powietrze wpłynie pozytywnie nie tylko na naszą skórę, ale na cały nasz organizm.

Dieta, czyli „jesteś tym, co jesz”

To, co dostarczamy od wewnątrz naszemu organizmowi jest niezmiernie ważne. Jeśli folgujemy sobie z przetworzonym jedzeniem, słodyczami i używkami, takimi jak alkohol, papierosy, nie możemy oczekiwać idealnego stanu naszej skóry. Patrząc długoterminowo, warto przemyśleć, co nam służy, a co lepiej sobie darować lub zostawić na specjalne okazje. Jeśli nasze problemy z cerą się nasilają po zjedzeniu lub wypiciu określonych produktów i jesteśmy w stanie to zaobserwować, zrezygnujmy z nich. Natomiast jeżeli od dłuższego czasu borykamy się z problemami z cerą, możemy wykonać testy na nietolerancję pokarmową i skonsultować z dietetykiem lub lekarzem otrzymane wyniki. Gdy nasz organizm nie toleruje produktów, które spożywamy na co dzień, należy dobrze dobrać do naszej diety ich zamienniki, które dostarczą nam wartościowych substancji odżywczych, minerałów i witamin.

Przeczytaj także:  Skóra pozbawiona sprężystości - Zabieg RENUVION to jest to

Stres – jak sobie z nim radzić?

Życie w ciągłym, nawet nie do końca uświadomionym napięciu, wewnętrznym poczuciu niepokoju spowoduje, że pierwsze oznaki starzenia się będą szybciej widoczne na naszej skórze. Każda z nas może znaleźć swój sposób na wyciszenie, odreagowanie emocji. Mogą to być spacery na świeżym powietrzu, aktywność fizyczna, medytacja, oddanie się lekturze, zajmowanie się tym, co lubimy robić dla siebie, np. pielęgnowanie ogrodu, robótki ręczne, taniec itp. Nieważne, co wybierzemy, ważne, aby to pozwalało nam oderwać się od innych spraw i zrelaksować. Hobby można nazwać higieną w naszym stylu życia.

Skóra to część naszego organizmu i największy organ w całym ciele, dlatego powinnyśmy patrzeć na nią całościowo i wziąć pod uwagę także to, co dostarczamy od wewnątrz, wtedy z pewnością odwdzięczy się nam piękną i promienną cerą.

Artykuł powstał przy współpracy z Yasumi Medestetic Spa Częstochowa Krasińskiego 6

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna