Podejście holistyczne – dlaczego warto dać mu szansę w gabinecie kosmetycznym?

Nowoczesne gabinety kosmetologii nie skupiają się już tylko i wyłącznie na jednym, konkretnym problemie pacjenta. Profesjonalna opieka oraz edukacja zdrowotna, ze względu na swoją skuteczność, coraz częściej są praktykowane w mniejszych, bardzo profesjonalnych gabinetach. Między kosmetologiem a pacjentem pojawia się więź, która często staje się silnikiem napędowym całego leczenia. Mowa tutaj o leczeniu holistycznym, które jest atutem najbardziej profesjonalnych gabinetów kosmetologicz

Podejście holistyczne — co to znaczy?

Podejście holistyczne w tym przypadku zakłada, że różne części naszego życia tworzą całość. Zwraca się tutaj uwagę na cztery płaszczyzny — fizyczną, psychiczną, społeczną i duchową. Równowaga między nimi jest celem.. Podejście holistyczne w medycynie polega na szukaniu i leczeniu przyczyny choroby, a nie na łagodzeniu jej objawów.

W tym celu stosuje się nie tylko leki, ale również rozmowy o charakterze terapeutycznym. Lekarz powinien mieć odpowiednie, pozytywne nastawienie do pacjenta oraz jego stanu, a także tworzyć w czasie wizyt jak najbardziej komfortową atmosferę. Tylko w takich warunkach możliwe jest efektywne leczenie.

Przeczytaj także:  Promienna cera - odkryj jej tajniki

Dlaczego holistyczne podejście do pacjenta daje tak dobre rezultaty?

Najlepiej jest przedstawić to na przykładzie. Lekarz, który praktykuje holistyczne podejście, przede wszystkim zorganizuje wizytę w możliwie jak najbardziej sprzyjających warunkach. Dzięki temu już od pierwszych chwil pacjent czuje się zaopiekowany i o wiele łatwiej będzie mu mówić o trapiących go przypadłościach.

Następnie rozpocznie on rozmowę, której celem będzie sporządzenie jak najszerszego obrazu pacjenta, na podstawie opisanych wyżej czterech płaszczyzn: fizycznej, psychicznej, społecznej i duchowej. W sprzyjających warunkach odpowiednio poprowadzony dialog i szeroko opracowany wywiad — stają się podstawą do rozpoczęcia odpowiednio ukierunkowanego leczenia.

Szczerość i otwartość ze strony pacjenta oraz solidnie wykonana praca doświadczonego lekarza, stają się najlepszym orężem w walce z przeróżnymi dolegliwościami. A założenie, że leczy się przyczynę choroby, a nie jej objawy — gwarantuje olbrzymią skuteczność podejścia holistycznego.

Podejście holistyczne (nie) brzmi jak medycyna niekonwencjonalna.

Co ważne, nie należy mylić medycyny holistycznej z medycyną niekonwencjonalną — jej efekty są poparte tradycją, a nie nauką. Z kolei medycyna holistyczna korzysta z metod, takich jak masaże czy aromaterapia – jednak nie wychodzi poza ramy metod, które zostały poparte naukowo.

Przeczytaj także:  Jakie zabiegi na twarz warto wybrać zimą?

Podejście holistyczne w gabinecie kosmetycznym

Gabinet kosmetyczny to miejsce, gdzie można w nowoczesny sposób połączyć kosmetologię akademicką z terapiami naturalnymi. Profesjonalny kosmetolog postrzega pacjenta jako spójną całość, koncentrując się na stanie zdrowia, sposobie odżywiania, nawykach, suplementach i pielęgnacji domowej, dobierając indywidualny plan terapeutyczny.

Coraz bardziej popularny trend, polegający na odchodzeniu od inwazyjnych metod pielęgnacji urody, otwiera drzwi holistycznemu podejściu do zdrowia w gabinetach kosmetycznych.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna