Pobudzenie skóry do samoregeneracji.

Starzenie się skóry oznacza spowolnienie jej metabolizmu, cały proces rozpoczyna się w wieku 25-30 lat i postępuje z biegiem czasu. Skóra staje się bardziej wiotka, traci swój młodzieńczy blask, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Z upływem lat drastycznie zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze – od 25. do 50. roku życia spada o 50%, który od teraz musi być dostarczany do niej w znacznie większych ilościach i w odpowiedni sposób. Kwas hialuronowy ma zdolności do przyciągania i wiązania cząsteczek wody, dlatego dostarczenie go skórze jest niezbędne jeżeli chcemy, aby skóra była promienna i nawilżona, a tym samym wyglądała młodziej.

Medycyna estetyczna dysponuje szeregiem zabiegów, które mają działanie prewencyjne, ale także naprawcze. Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów jesteśmy w stanie spowolnić proces starzenia, a także zniwelować jego skutki. Najważniejsze będzie dobranie właściwych zabiegów oraz dostarczenie skórze odpowiednich substancji aktywnych.

Innowacyjną, ale jednocześnie sprawdzoną i bardzo skuteczną metodą anti-aging są biostymulatory tkankowe, czyli preparaty, których działanie jest skoncentrowane na naturalnym pobudzeniu mechanizmów naprawczych tkanek. Dotyczy to przede wszystkim metabolizmu i działań regeneracyjnych.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę nowatorskie składy biostymulatorów to zdecydowanie wyróżnia się Karisma czyli stymulator oparty na RH kolagenie i kwasie hialuronowym, czyli substancjach, których z wiekiem zaczyna naszej skórze brakować. Rh kolagen zawarty w tym preparacie jest pozyskiwany metodą inżynierii genetycznej z nici jedwabnika. Jest  zgodny tkankowo z ludzkim kolagenem, mimo, że nie jest pochodzenia zwierzęcego

Pobudzenie naszej skóry do samoregeneracji jest bardzo ważne w procesach anti-aging. Przede wszystkim daje długotrwałe, ale jednocześnie subtelne i naturalne efekty. Specjalistyczne zabiegi odmładzające nowej generacji współdziałają z naturą, holistycznie wspomagając organizm w pobudzeniu wrodzonych zdolności do regeneracji. Głównym celem procedur odmładzających powinno być niwelowanie nie tylko już widocznych efektów starzenia się skóry, ale również przeciwdziałanie przyszłym. Dlatego jednym z ważniejszych zadań jest pobudzenie fibroblastów w skórze do naturalnej produkcji kolagenu.

Efektem zabiegów anti-aging powinna być naturalnie promienna i odświeżona skóra twarzy. Zabiegi powinny skupiać się na dostarczeniu składników aktywnych do skóry, które wpływają na jej kondycje, odżywienie i poziom nawilżenia. Jednocześnie pożądany będzie efekt lekkiego wypełnienia zmarszczek, poprawy jędrności i elastyczności skóry. Zgodnie z panującym trendem naturalności twarz pacjentów powinna zachować swoją naturalną ekspresje i rysy twarzy, przerysowane efekty odchodzą już do lamusa. Tutaj ponownie wracamy do wspomnianych wyżej biostymulatorów, które wydają się być odpowiedzią na współczesne oczekiwania pacjentów. Jednocześnie są one bardzo uniwersalne. Zabieg możemy wykonywać już między 25, a 30 rokiem życia czyli w okresie, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, w celu profilaktyki. U pacjentów z cerą dojrzałą biostymulatory przywrócą jędrność skórze, dając jednocześnie efekt lekkiego liftingu i uniesienia.

 

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna