Osteopatia, czyli sposób na zdrowie

Zdrowie czasami szwankuje – jak je wtedy ratować? Najczęściej z pomocą w takich sytuacjach przychodzi medycyna konwencjonalna, czyli leczenie oparte głównie na środkach farmakologicznych, które – choć skutecznie pomaga na ból i inne dolegliwości – stanowi niemałe obciążenie dla organizmu, w dodatku leczy jedynie objawowo. O wiele bezpieczniejszą i skuteczniejszą alternatywą dla medycyny konwencjonalnej jest medycyna naturalna zwana osteopatią.

Na czym polega medycyna osteopatyczna?

Osteopatia zakłada, że dotykające człowieka choroby wynikają z zaburzonej harmonii pomiędzy ciałem a duszą i stara się tę harmonię przywrócić w naturalny sposób, tj. za pomocą dotyku. Właściwie można powiedzieć, że osteopata nie różni się zbytnio od fizjoterapeuty, którego narzędziem pracy też są ręce, z tym, że fizjoterapeuta leczy jedynie dysfunkcje narządu ruchu, podczas gdy osteopata potrafi wyleczyć również schorzenia narządów wewnętrznych oraz układu współczulnego. A jak konkretnie wygląda taka manualna terapia? Pacjenci twierdzą, że przypomina masaż. Najpierw osteopata każe przyjąć odpowiednią pozycję, najczęściej położyć się na brzuchu lub plecach na specjalnej kozetce, a następnie przeprowadza dokładne badanie palpacyjne różnych partii ciała, po czym zaczyna uciskać wybrane miejsca stymulując w ten sposób tkanki, mięśnie, stawy i organy wewnętrzne do prawidłowej pracy. Efektem tych działań jest aktywizacja wrodzonej zdolności ludzkiego organizmu do samoregeneracji i w konsekwencji poprawa zdrowia.

Czy osteopatia naprawdę przynosi efekty?

O tym, jak skuteczna może być osteopatia, świadczą miliony zadowolonych pacjentów, którym taka naturalna terapia pomogła uporać się z najróżniejszymi chorobami. Najlepsze efekty przynosi w leczeniu migren, stanów zapalnych zatok, dyskopatii, refluksu żołądkowo-przełykowego i zespołu jelita drażliwego, ale może okazać się pomocna również w przypadku wielu chorób układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Zaleca się ją ponadto jako terapię wspomagającą w leczeniu schorzeń ginekologicznych takich jak pochwica, bolesne miesiączki czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Cierpisz na którąś z tych przypadłości? Zgłoś się do osteopaty na Osteoklinika.pl – znajdziesz u niego pomoc, której potrzebujesz.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna