Okulary przeciwsłoneczne na lato – czym kierować się przy wyborze?

Kiedy zbliża się okres letni, w sklepach masowo zaczynają pojawiać się okulary przeciwsłoneczne. Wiele osób kupuje wybrany model, kierując się jedynie aktualnymi trendami. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że okulary ze szkłami niewiadomego pochodzenia mogą negatywnie wpływać na narząd wzroku. Zatem jak wybrać idealną parę okularów, aby nie tylko świetnie wyglądać, ale także zapewnić odpowiednią ochronę dla oczu? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w poniższym artykule!

Dlaczego warto wybierać okulary przeciwsłoneczne z profesjonalnych sklepów optycznych?

Dużo osób uważa, że w sklepach optycznych należy zaopatrywać się tylko w przypadku wystąpienia wady wzroku. W rzeczywistości również przeciwsłonecznych kupowanie okularów w takim miejscu jest gwarantem jakości produktu. Dlaczego? Ponieważ dostępne tam okulary przeciwsłoneczne posiadają szkła wyposażone w filtry UV. Dzięki temu nie tylko przyciemniają obraz, zapewniając komfort widzenia, ale także zabezpieczają narząd wzroku przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Niestety, okulary dostępne w popularnych sieciówkach są często wyposażone w szkła wykonane z tworzywa niewiadomego pochodzenia, trudno więc mówić o jakiejkolwiek ochronie. Producenci produktów dostępnych w salonach optycznych stawiają na transparentność. Chętnie chwalą się właściwościami, a czasem nawet technologią wykonania swoich okularów. Dlatego wybierając modele takich firm, masz pewność, że twoje oczy są odpowiednio zabezpieczone.

Warto zainteresować się nie tylko okularami przeciwsłonecznymi z filtrami UV, ale także z polaryzacją. Pozwala ona wyeliminować oślepiające odblaski, dzięki czemu, zapewniają duży komfort widzenia, a także zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Jeśli szukasz okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości, wejdź na https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-damskie.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Odpowiednia ochrona oczu to jedno, ale na rynku jest mnóstwo producentów, którzy oferują nie tylko świetną  jakość, ale także szeroki wybór modeli. Można oczywiście kierować się obecną modą, jednak współczesne trendy rzadko będą pasować do wszystkich. Dlatego najlepszą opcją jest wybór modelu, który będzie idealnie dopasowany do typu urody użytkownika. Jak to zrobić? Sprawdzoną i prostą metodą jest dobranie okularów odpowiednich do kształtu twarzy. Oto jakie modele warto wybrać.

Twarz pociągła

W przypadku twarzy pociągłej warto zdecydować się na model, który optycznie skróci twarz i wyrówna proporcje. Do tego celu świetnie sprawdzą się okulary o owalnych i okrągłych kształtach, np. lenonki.

Twarz kwadratowa

Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy kwadratowej powinny złagodzić rysy i dodać im delikatności.  Taką role doskonale spełnią okulary typu kocie oko oraz modele owalne. Dobrą opcją będą także oprawki w jasnych pastelowych kolorach lub z jaśniejszą górą i ciemnym dołem.

Twarz trójkątna

Osoby o trójkątnej twarzy powinny wybierać modele, które odwrócą uwagę od szerszego czoła. Tutaj warto postawić na okulary typu awiator lub wayfarer. Szeroka ramka w dole oprawek pozwali zrównoważyć proporcje.

Okulary typu awiator znajdziesz na stronie https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-aviator

Twarz okrągła

Okulary dla twarzy okrągłej powinny optycznie wysmuklić policzki. Taki efekt osiągniesz, wybierając modele o kwadratowych oraz prostokątnych oprawkach. Dobrze sprawdzą się także okulary typu kocie oko.

Twarz owalna

Posiadacze tego kształtu twarzy mają największe pole manewru. Do twarzy owalnej pasują niemal wszystkie modele, zarówno te kwadratowe, owalne, jak i oversize’owe.

Pamiętaj, że najważniejszą kwestią w wyborze okularów przeciwsłonecznych jest zdrowie Twoich oczu oraz samopoczucie. Jeśli podobają Ci się modele niekoniecznie dedykowane dla Twojego kształtu twarzy, nie oznacza to, że musisz z nich rezygnować.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna