Odtruwanie alkoholowe Kraków umożliwia przerwanie ciągu alkoholowego

Nadmierne spożywanie alkoholu powoduje szereg dolegliwości i zmian psychosomatycznych w całym organizmie człowieka. Nawet jednorazowa zwiększona dawka substancji psychoaktywnej, dostarczona do krwiobiegu człowieka może zadziałać patologicznie na funkcjonowanie serca, nerek, wątroby, żołądka lub trzustki.

Długotrwałe pozostanie w ciągu alkoholowym, znacznie zwiększa ryzyko występowania uszkodzeń wielonarządowych. Jest to związane ze stałą ilością etanolu obecnego niemal bez przerwy w organizmie alkoholika. Jego stężenie jest niebezpieczne zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego człowieka. Samodzielne przerwanie ciągu alkoholowego dla większości uzależnionych jest niemożliwe. Nie panują oni bowiem nad uciążliwymi objawami głodu alkoholowego.

Proces odstawienia alkoholu jest skomplikowany, ale jego kompleksowe przeprowadzenie możliwe jest dzięki podjęciu odtrucia alkoholowego, co stanowi doskonały wstęp do dalszych działań terapeutycznych w przypadku osób, które długotrwale nadmiernie spożywają alkohol.

Odtruwanie – szybkie pozbycie się kaca

Odtruwanie alkoholowe Kraków to szybkie pozbywanie się alkoholowego zatrucia. Zamiast męczyć się z nim kilka lub kilkanaście godzin, już po półtorej (max. dwóch) godzinach funkcjonujemy bez bólu i ucisku odczuwanego w głowie, bez boleści żołądkowych, z normalną, codzienną spostrzegawczością i szybkością reakcji. Aby to uzyskać, pacjentowi podaje się dożylnie kroplówkę. Znajduje się w niej najczęściej glukoza i sól fizjologiczna, które uzupełniają braki wodno-elektrolitowe w organizmie spowodowane przez nadmierne spożycie alkoholu. W tym wypadku lekarze podają pochodne benzodiazepin.

Odtrucie alkoholowe – co to jest?

Detoks alkoholowy, inaczej detoksykacja alkoholowa lub odtrucie alkoholowe, oznacza usuwanie z organizmu alkoholika wszelkich toksyn powstałych w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu. Jest to również przywracanie organizmu do równowagi metabolicznej. Ponieważ odtruwanie z alkoholu wiąże się z silnymi reakcjami fizjologicznymi i emocjonalnymi, choremu asystować powinien zespół specjalistów z zakresu medycyny oraz psychologii. Odtrucie alkoholowe wspomagane jest często przez farmaceutyki mające za zadanie wyrównać poziom elektrolitów i łagodzić objawy zespołu abstynencyjnego. Nieważne czy jesteś osobą uzależnioną, która chce wprowadzić zmiany w swoim życiu i podjąć walkę z uzależnieniem od alkoholu, czy może zdarzyło Ci się przedawkować trunki wysokoprocentowe i nie możesz pozbyć się uciążliwego kaca. W obu tych sytuacjach najlepszym wyjściem będzie zgłoszenie się na odtruwanie alkoholowe. Wiele firm obecnie oferuje wykonanie odtrucia z dojazdem do domu pacjenta co jest bardzo komfortową opcją.

Dlaczego warto zgłosić się na profesjonalne odtrucie alkoholowe?

Korzystając z profesjonalnie przeprowadzanego odtrucia alkoholowego w specjalistycznej placówce można, spodziewać się, że:

  • funkcjonowanie Twojego organizmu znacznie się poprawi, w krótkim czasie (po ok. godzinie odzyskasz lepsze samopoczucie),
  • osiągniesz szybko stan trzeźwości, który umożliwi Ci podjęcie kroków w kierunku odzyskania kontroli nad własnym życiem,
  • przez cały czas będzie Cię wspierać zespół wykwalifikowanych specjalistów, który czuwać będzie nad Twoim bezpieczeństwem, na bieżąco sprawdzając wszystkie Twoje funkcje życiowe i reagując w przypadku zagrożenia zdrowia,
  • w krótkim czasie (już po 60 minutach) poprawi się Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Oferujemy przeprowadzenie odtruwania alkoholowego z dojazdem do domu pacjenta z zachowaniem pełnej dyskrecji oraz wszystkich procedur bezpieczeństwa. Nikt z wścibskich sąsiadów nie będzie wiedział, że zgłosiłeś się na odtrucie alkoholowe. Podjeżdżamy nieoznakowanym pojazdem bez oficjalnego stroju.

Odtrucie alkoholowe – co wchodzi w skład kroplówek?

Najczęściej skład kroplówek jest dobierany indywidualnie pod pacjenta. Najczęściej podczas odtruwania wykorzystywana jest następująca mieszanka:

  • roztwór soli fizjologicznej,
  • mieszanka elektrolitów,
  • witamina C;
  • witaminy z grupy B;
  • jeżeli stan pacjenta tego wymaga podawane są także leki: uspokajające i nasenne.

Odtruwanie alkoholowe tylko w sprawdzonej placówce!

Odtruwanie alkoholowe wymaga wykonania wkłucia dożylnego, co wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry. Dlatego bardzo istotne jest aby procedurę tą wykonywał specjalista. Kroplówka na kaca powinna być wykonywana jedynie przez doświadczony personel medyczny, dzięki temu mamy pewność, że nie zostaną nam podane podejrzane substancje i nie dojdzie do zakażenia. W skład naszego zespołu wchodzą lekarze oraz ratownicy medyczni z wieloletnim stażem, dla których dobro i bezpieczeństwo pacjenta to podstawa. Korzystając z naszych usług, zyskujesz pewność, że procedura odtrucia alkoholowego będzie przeprowadzona w pełni profesjonalnie i przede wszystkim skutecznie. Nieważne czy zgłaszasz się do nas w ostatniej fazie uzależnienia, czy po prostu przedawkowałeś z alkoholem na weekendowej imprezie.

Oferujemy kompleksowe odtrucie alkoholowe – wystarczy do nas zadzwonić. Specjalista dojedzie do Ciebie, dbając o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i dyskrecji. Nikt nie zorientuje się, że przyjechał do Ciebie medyk aby wykonać procedurę odtrucia organizmu z alkoholu.

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu

Dość często skorzystanie z procedury odtruwania alkoholowego jest pierwszym etapem leczenia uzależnienia od alkoholu.  Pacjent po odtruciu czuje się dużo lepiej i najczęściej wtedy rodzi się w nim silna motywacja do podjęcia dalszej terapii uzależnień. Niby właściwa terapia jeszcze się nie zaczęła, jednak właśnie podczas detoksu pojawiają się pierwsze zmiany w psychice chorego, stanowiące początek życia w całkowitej trzeźwości. Można stwierdzić, że są to dobre fundamenty pod przyszłą kompleksową terapię osoby uzależnionej. Po odtruwaniu alkoholowym – osoba uzależniona może zgłosić się na zaszycie alkoholowe. Wszywka z pewnością ułatwi utrzymanie całkowitej abstynencji uzależnionemu oraz podjęcie dalszych kroków terapeutycznych. Ważnym etapem w walce  alkoholizmem jest psychoterapia w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Często najważniejszym podmiotem inicjującym do zmiany jest środowisko domowe osoby uzależnionej od alkoholu. Wsparcie osób najbliższych w walce z alkoholizmem dużo pomaga.

W ostatniej fazie uzależnienia, chory konfrontuje się z negatywnymi skutkami picia oraz ma zaburzony pozytywny obraz siebie i swojego życia, sprzyja decyzji o podjęciu leczenia uzależnień, czyli wdrożeniu terapii alkoholizmu. Dlatego mówi się, że alkoholik musi sięgnąć dna, żeby się od niego odbić. To znaczy, że do podjęcia decyzji o terapii konieczne jest zderzenie się z przykrą rzeczywistością własnego uzależnienia oraz jego konsekwencjami. Na leczenie alkoholizmu nigdy nie jest za późno!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna