Odtrucie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki to idealne rozwiązanie na kaca

Większość z nas akceptuje spożywanie alkoholu. Często przekładamy go do porządku dziennego i nie przeszkadza nam fakt, iż jest on obecny dosłownie wszędzie. Jeśli pijemy alkohol od czasu do czasu, a do tego w małych ilościach, nie musimy się obawiać, iż wpłynie on negatywnie na nasze zdrowie.

Niektórzy zalecają wypicie lampki czerwonego wina po ciężkostrawnym obiedzie. Niestety coraz częściej zdarza się, że w różnych momentach naszego życia nadużywamy napojów wyskokowych – czy to podczas okolicznościowych imprez, kiedy chcemy uczcić sukces, czy to we własnym domu, aby się odprężyć i zapić smutki mijającego dnia. Takie spożywanie alkoholu może się niestety przyczynić do uzależnienia organizmu od etanolu. Może ucierpieć na tym nasze zdrowie, relacje z innymi osobami, codzienne obowiązki. Zaprzestaniemy dbać o swój wygląd, zaczniemy wchodzić w różne konflikty z prawem.

Proces wychodzenia z alkoholizmu nie należy do najłatwiejszych, wymaga bardzo dużo cierpliwości od osoby uzależnionej oraz od jego najbliższych osób. Terapia trwa zwykle około kilkanaście miesięcy. Warto zdecydować się na to wyzwanie, na leczenie z alkoholizmu. Warto zawalczyć o siebie i swoją rodzinę.

Jakie są konsekwencje nadmiernego spożywania alkoholu?

Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może doprowadzić do wielu niezbyt przyjemnych rzeczy. Osoba uzależniona doznaje uszczerbku na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Obniża się jej samopoczucie, może pojawić się depresja, a także zaburzenia pamięci. Występują problemy z wątrobą i nerkami.

Co więcej, dochodzi do pogorszenia się relacji z najbliższymi. Uzależnieni od alkoholu zaczynają zaniedbywać rodzinę, a także przyjaciół. Przestają wywiązywać się ze służbowych obowiązków, co ostatecznie może skutkować zwolnieniem z pracy.

Alkoholicy myślą głównie o tym, aby po raz kolejny sięgnąć po alkohol. Tracą przez to zainteresowanie innymi zajęciami, które do tej pory wykonywali. Przyczynia się to do braku kontaktu z innymi ludźmi i w następstwie tego przekłada na psychikę uzależnionego.

Często można usłyszeć, iż nieleczony alkoholizm ostatecznie prowadzi do śmierci. Jak pokazują statystyki, alkohol rzadko jest wpisywany jako bezpośrednia przyczyna zgonu. Warto jednakże zwrócić uwagę na fakt, że choroby lub zaburzenia, które doprowadziły do śmierci, zostały wywołane przez nadmierne spożywanie alkoholu. Można więc stwierdzić, iż alkohol pośrednio przyczynił się do tego.

Odtrucie alkoholowe – co umożliwia i co wchodzi w skład kroplówek?

Pośród różnorodnych metod leczenia choroby alkoholowej, można wyróżnić tzw. odtrucie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki. Dzięki niemu alkoholicy mogą podjąć się kolejnych kroków na drodze leczenia alkoholizmu (zaszycie alkoholowe i psychoterapia). Pomaga ono przede wszystkim wyjść nawet z długiego oraz intensywnego ciągu alkoholowego. Co więcej, możliwe staje się uzupełnienie niedoborów witamin (głównie z grupy B i witaminy C), elektrolitów, minerałów, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. W razie potrzeby medyk podaje uzależnionemu leki: nasenne, uspokajające lub przeciwwymiotne. Osoba uzależniona zyskuje poczucie, iż ma nowe siły, aby podjąć się leczenia. Podawanie dożylnych kroplówek trwa od kilku do kilkunastu godzin. Efekty odtruwania alkoholowego można zauważyć prawie od razu, jednakże, aby organizm był w pełni zregenerowany, potrzebuje zwykle około kilku godzin.

Odtrucie łagodzi objawy Zespołu Abstynencyjnego

Osoba uzależniona otrzymuje dożylne kroplówki z odpowiednio dobranym dla niej składem – z tego też powodu, skład kroplówek może się od siebie nieco różnić. Odtruwanie alkoholowe często mylone jest z witaminowymi kroplówkami, które samodzielnie podawane, nie poradziłyby sobie z objawami zespołu abstynencyjnego, który pojawia się w trakcie odtruwania organizmu. Czym jest zespół abstynencyjny? To szereg nieprzyjemności, które pojawiają się w wyniku braku dostarczenia organizmowi etanolu. To mechanizm obronny uzależnionego organizmu, który nie otrzymał etanolu. Dodatkowo podawane przez lekarza leki, pomagają zniwelować objawy, które pojawiają się w procesie detoksykacji. Najczęstszymi objawami, które pojawiają się po odstawieniu alkoholu są:

  • zawroty i bóle głowy;
  • drgawki rąk lub całego ciała;
  • rozdrażnienie, agresję;
  • bóle brzucha, wymioty;
  • bóle mięśni;
  • majaki;
  • nieprawidłowa praca serca,
  • nagłe skoki ciśnienia.

Odtruwanie alkoholowe w domu

Istnieją placówki, które oferują pacjentom dojazd do ich domu, gdzie na miejscu może zostać przeprowadzony zabieg z zachowaniem całkowitej dyskrecji oraz zapewnienia wszystkich procedur bezpieczeństwa. Aby taka wizyta była  możliwa, konieczne jest odbycie wizyty kontrolnej, podczas której lekarz może przebadać pacjenta co do stopnia uzależnienia, zatrucia toksynami, a także ogólnego stanu jego zdrowia. W przypadku braku przeciwwskazań, zezwala się na przeprowadzenie odtrucia w domu uzależnionego pod warunkiem, że nie zagrozi to zdrowiu i życiu pacjenta. Najbardziej istotnym przeciwwskazaniem jest majaczenie alkoholowe, które wymaga hospitalizacji.

Przeprowadzenie odtrucia alkoholowego w domu jest dla uzależnionego łatwiejsze. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się on w miejscu, które zna i nie musi on się stresować przed wizytą w gabinecie, co nierzadko powoduje rezygnację z odtruwania. Dom jest dla niego miejscem bardzo komfortowym.

Kiedy pacjent podejmuje się odtrucia w domowym zaciszu, może przebywać ze swoimi najbliższymi, którzy mogą być dla niego ogromnym wsparciem. Stan pacjenta jest cały czas kontrolowany podczas podawania kroplówki. Lekarze sprawdzają podstawowe funkcje pacjenta, a gdy zaistnieje tak potrzeba, można liczyć na szybką reakcję ze strony specjalisty. Jeśli mamy do czynienia z objawami odstawienia alkoholowego, wówczas podawane są leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne lub też przeciwpadaczkowe.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna