Odtrucie alkoholowe Piaseczno to pierwszy krok w leczeniu nałogu

Uzależnienie od alkoholu można opisać jako poważna choroba, która nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Występują różne fazy uzależnienia, można je wyróżnić na podstawie oznak i objawów, które są w danej chwili zauważalne, wraz ze specyficznymi cechami każdego etapu.

Fazy są cztery. Ostatnia jest najpoważniejsza. Tak naprawdę im wcześniej osoba uzależniona zdecyduje się na leczenie alkoholizmu, tym większe są szanse na jej wyleczenie, a właściwie powrót do życia w trzeźwości. Chociaż alkoholizm można leczyć i zatrzymać postęp choroby, jest to choroba nieuleczalna. Alkoholikiem jest się całe życie. Popularnym terminem jest tak zwany „trzeźwy alkoholik”. Można jednak żyć w całkowitej abstynencji. Najlepszą opcją jest zdecydowanie się na procedurę jaką jest: odtrucie alkoholowe Piaseczno organizmu z  alkoholu.

Na czym polega odtrucie alkoholowe i co jest podawane w kroplówkach?

Celem odtruwania alkoholowego w Piasecznie jest przerwanie ciągu alkoholowego i zmniejszenie objawów nagłego odstawienia napojów alkoholowych. Pacjent już w ciągu kilku minut od wykonania odtrucia odzyskuje siły witalne, a jego samopoczucie ulega znacznej poprawie. Podczas tej procedury medycznej mogą być podawane:

  • sól fizjologiczna,
  • witaminy (głównie z grupy B i witamina C),
  • sole mineralne,
  • a także elektrolity,
  • glukoza.

Jeżeli stan pacjenta tego wymaga podawane są mu także leki: uspokajające, przeciwbólowe, przeciwwymiotne albo nasenne. O podaniu leków zawsze decyduje ratownik medyczny, lub lekarz wykonujący odtrucie.

Dlaczego odtrucie alkoholowe działa natychmiastowo?

Jedną z najlepszych rzeczą w szybkim odtruwaniu jest ominięcie układu pokarmowego. Przyjmując leki lub suplementy zawsze muszą one trafić w pierwszej kolejności do żołądka. Zupełnie inaczej jest w przypadku kroplówek. Wszelkie składniki, które są podawane od razu do krwi, dostają się do organizmu bardzo szybko uzupełniając wszelkie niedobory, które zostały utracone w wyniku przedawkowania alkoholu. To znacznie poprawia samopoczucie i ogólne funkcjonowanie organizmu. Zgłaszając się do specjalistycznej placówki masz pewność, że cała procedura będzie wykonana z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Zanim rozpocznie się odtrucie, lekarz będzie musiał uzyskać kompletny wywiad medyczny, który musi mu pomóc w określeniu aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Następnie lekarz określi skład podawanej kroplówki podczas odtrucia. Lekarz może zadecydować także o podaniu różnego rodzaju leków (jeżeli stan pacjenta tego wymaga). Mowa tutaj o: środkach przeciwbólowych, lekach osłonowych, uspokajających albo rozluźniających, jeśli uzna. Nie ulega wątpliwości, że leki podawane dożylnie są skuteczniejsze niż tradycyjne metody leczenia objawów kaca i zatrucia alkoholowego. Pacjent odczuje korzyści wynikające z poprawy samopoczucia zaraz po podaniu zastrzyku dożylnego.

Jak długo trwa odtrucie alkoholowe?

Czas odtruwania jest różny i zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Wiadomo, że odtrucie przeprowadzane u osoby, która jednorazowo przeholowała z alkoholem będzie dużo krócej trwało niż takie, które jest skierowane do osoby uzależnionej i pijącej latami. W przypadku kaca, po godzinie pacjent już zwykle wraca do formy i odzyskuje dobre samopoczucie.

Kto powinien zdecydować się na odtrucie alkoholowe?

Procedura odtrucia alkoholowego w Piasecznie przeznaczona jest dla osób, które wiele lat nadużywają alkoholu. Wtedy jest to najczęściej pierwszy krok w kompleksowej terapii alkoholizmu. Odtrucie polecane jest również osobom, które jednorazowo nadużyły alkoholu – np. na weekendowej imprezie.

Alkoholizm to stan, w którym osoba zauważa, że straciła kontrolę nad ilością i częstotliwością spożywanego alkoholu. Wiele osób pije w samotności lub organizuje spotkania towarzyskie z udziałem osób lubiących alkohol. Pamiętaj, że uzależnienie łatwiej jest przełamać, jeśli osoba chora na alkoholizm sama podejmie inicjatywę i ma silną motywację, aby pokonać swoje słabości. Długotrwałe nadużywanie alkoholu może spowodować znaczne szkody dla zdrowia psychicznego i fizycznego takiej osoby. Warto przyjrzeć się własnemu zdrowiu, aby potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu objawów alkoholizmu.

Odtrucie alkoholowe tylko w specjalistycznym gabinecie

Wiele osób uważa, że odtrucie alkoholowe w formie kroplówki to prosta procedura medyczna, którą można wykonać u każdej zgłaszającej się osoby w dowolnym czasie i bez specjalnych warunków czy nawet obecności lekarza lub ratownika. Prawda jest taka, że jest zupełnie odwrotnie. Wlewy dożylne, zwane również kroplówkami, wiążą się z delikatnym nakłuciem skóry i wprowadzeniem igły do naczynia krwionośnego. Jeżeli na odtrucie alkoholowe zgłosimy się do osób przypadkowych i będzie to niesprawdzona placówka – taka procedura może prowadzić do zakażenia lub nawet uszkodzenia naczyń krwionośnych i w konsekwencji do uszczerbku na zdrowiu. Kluczowe jest upewnienie się, że osoba wykonująca zabieg detoksykacji alkoholowej posiada odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie. Zapewni to bezpieczeństwo i właściwą opiekę podczas wykonywania odtrucia.

Dodatkowo, warto wiedzieć, że tylko lekarz lub ratownik medyczny może spersonalizować skład i stężenie kroplówki. Wiąże się to z oceną potrzeb medycznych pacjenta i zwróceniem szczególnej uwagi na ewentualne braki określonych substancji w organizmie. Należy również pamiętać, że tylko profesjonaliści w swojej dziedzinie mogą udzielić odpowiedniej pomocy medycznej w nagłych przypadkach.

Nasza praktyka medyczna pokazuje, że wielu pacjentów nie może lub nie jest w stanie dojechać do szpitala ze względu na zły stan zdrowia i warunki, dlatego oferujemy usługi z dojazdem do domu uzależnionego. Dla osób, które jednorazowo przeholowały z alkoholem taka kroplówka podana w domu jest niezwykle wygodna. Całkiem inaczej ma się sytuacja wśród osób uzależnionych. Środowisko szpitalne może również utrudniać pacjentom szybkie dojście do siebie, ponieważ dość często pacjenci mają z salą szpitalną złe skojarzenia. Możesz zadzwonić do naszej placówki, a lekarz będzie u Ciebie o umówionej godzinie z zachowaniem całkowitej dyskrecji. Nasze działania wyróżniają wysokie standardy poufności i anonimowości. Dbamy o to, aby nikt z najbliższego otoczenia lub sąsiadów nie był w stanie rozpoznać celu naszej wizyty. Przyjeżdżamy nieoznakowanym samochodem.

Zalety odtruwania alkoholowego w domu

Odtrucie z alkoholu w domu ma wiele zalet. Pacjent nie będzie wtedy pozostawiony sam sobie. W zaciszu domowym z pacjentem podczas odtrucia mogą przebywać najbliżsi, aby skutecznie motywować go podczas całego procesu odtruwania, a także w późniejszym czasie w razie potrzeby wezwać pomoc, ponieważ pacjenci (szczególnie ci, którzy piją alkohol nałogowo) mogą różnie reagować po odtruciu alkoholowym. Warto pamiętać, że odtrucie nie jest metodą leczenia alkoholizmu. Pacjent po wykonaniu procedury powinien zgłosić się na zaszycie alkoholowe, a następnie do zamkniętej placówki leczenia uzależnień na kompleksową terapię alkoholową.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna