Odtrucia alkoholowe Katowice pozwala na szybkie pozbycie się kaca

Choroba alkoholowa zaczyna się niepozornie, dość często uzależnieni wypierają to aby mogli być uzależnieni. Najpierw kieliszek lub dwa na poprawę humoru, potem dwa lub trzy, aby umożliwić dobry sen.

W mgnieniu oka może okazać się, że bez odrobiny alkoholu ciężko funkcjonować, nawet w ciągu dnia. Warto mieć na uwadze, że uzależnienie ma różne formy. Nawet rzadkie, ale regularne spożywanie substancji uzależniającej (niezależnie od tego, w jakiej formie) to choroba.

Odtrucia alkoholowe Katowice mogą być doskonałym początkiem efektywnej terapii i walki z nałogiem. Zespół abstynencyjny, czyli nagłe odstawienie lub zmniejszenie dawki środka uzależniającego przynosi ze sobą różne nieprzyjemne objawy. Mogą pojawić się: drżenia rąk, kołatania serca, bezsenność, pocenie się, niepokój i lęk, mdłości, bóle głowy, bóle mięśni oraz skoki ciśnienia tętniczego i wiele innych. Objawy te potrafią być bardzo nasilone i trwać wiele godzin.

Dlatego by ograniczyć objawy zespołu abstynencyjnego do minimum, stosuje się odtruwanie alkoholowe. Wiele firm oferuje procedurę odtrucia z dojazdem do domu pacjenta.  W zależności od stanu pacjenta oraz zaawansowania jego choroby stosuje się elektrolity, witaminy, aminokwasy czy minerały. Jeżeli stan pacjenta tego wymaga podawane są mu także leki uspokajające i nasenne. Takie działanie pozwala łagodzić objawy wywołane nagłym odstawieniem alkoholu i przynosi ulgę już w ciągu 60 minut od czasu rozpoczęcia wykonywania procedury jaką jest odtrucie organizmu z alkoholu.

Czym jest zatrucie alkoholowe?

Termin „kac” (lub też zatrucie alkoholowe) odnosi się do zbioru objawów, które pojawiają się w wyniku wypicia zbyt dużej ilości alkoholu. Najczęściej kac doskwiera nam po suto zakrapianej imprezie. Typowe objawy kaca obejmują zmęczenie, ogólne osłabienie organizmu, silne pragnienie spowodowane odwodnienie, bóle głowy, nudności, ból żołądka, zawroty głowy i wiele innych. Może pojawiać się nadwrażliwość na światło i dźwięk, niepokój, drażliwość, pocenie się oraz podwyższone ciśnienie krwi. Ponieważ poszczególne osoby mogą znacznie różnić się od siebie, trudno przewidzieć, ile wypitych drinków spowoduje kaca. Jednej osobie wystarczą dwa piwa, inny musi pić całą noc żeby go w ogóle coś ruszyło. Za każdym razem, gdy ludzie piją do momentu upojenia, istnieje możliwość, że następnego dnia będą doświadczać tego przykrego stanu.

Jeżeli nie pomagają domowe sposoby na pozbycie się kaca – warto pomyśleć o odtruwaniu alkoholowym.

Odtruwanie alkoholowe – zalecenia przed wykonaniem procedury

Jeżeli jesteś osobą długotrwale pijącą, która zgłasza się na odtrucie alkoholowe przed detoksykacją będzie z Tobą przeprowadzony wywiad medyczny dotyczący między innymi przebytych chorób, czy przewlekłych problemów zdrowotnych. Czasem wskazane jest wykonanie badań dodatkowych (najczęściej jednak nie jest to wymagane). Takie podejście ma ograniczyć ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań wywołanych zabiegiem.

Kiedy powinienem zgłosić się na odtruwanie alkoholowe?

Osoby, które jednorazowo przedawkowały z alkoholem (np. na weekendowej imprezie) mogą zgłosić się na szybkie odtrucie alkoholowe aby szybko pozbyć się kaca. Jeżeli jesteś osobą uzależnioną i chcesz wprowadzić zmiany w swoim życiu również możesz zgłosić się na wykonanie procedury. Najczęściej na odtruwanie organizmu z alkoholu zgłaszają osoby, które są w tak zwanym ciągu alkoholowym, a ich organizm jest już mocno przyzwyczajony do alkoholu. Jego nagłe odstawienie na własną rękę mogłoby skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami, z czego pacjenci doskonale zdają sobie sprawę. Odtrucie alkoholowe pomaga zredukować nieprzyjemne objawy Zespołu Abstynencyjnego do minimum.

Nasz wyspecjalizowany personel oferuje najlepszą pomoc – kroplówkę na kaca z dojazdem do klienta. Każda osoba, która wypije za dużo alkoholu i zaobserwuje u siebie objawy kaca, może bez wychodzenia z domu skorzystać z działania naszych medyków. Przyjeżdżamy do mieszkania pacjenta i w atmosferze spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa, odzyskuje on siły i lepsze samopoczucie.

Odtruwanie alkoholowe – skład kroplówek

Podstawą, jeśli chodzi o kroplówki odtruwające, jest roztwór soli fizjologicznej. Dość często po stwierdzeniu aktualnego stanu zdrowia pacjenta medycy dobierają specjalnie pod niego skład kroplówki. Najczęściej jest to: glukoza, mieszanka elektrolitów oraz magnez (wszystkie składniki w odpowiednich ilościach). Dość często pacjent wymaga też podania różnego rodzaju leków, przede wszystkim uspokajających i nasennych. Wszystko po to aby odtruwanie organizmu z alkoholu przebiegało w jak najbardziej komfortowej dla niego sytuacji. Taka mieszanka składników pozwala na wyeliminowanie głównych przyczyn złego samopoczucia po alkoholu – nawadnia organizm i uzupełnia istniejące niedobory.

Odtruwanie alkoholowe – efekty

Kroplówka na kaca powoduje, że:

  • ustaje kołatanie serca;
  • mija uporczywy i silny ból głowy;
  • ręce przestają drżeć;
  • znika suchość w ustach;
  • znika potrzeba nadmiernego pragnienia, organizm zostaje odpowiednio nawodniony;
  • poprawia się nastrój i samopoczucie;
  • zmniejsza się nadmierna wrażliwość na światło i dźwięki;
  • zmniejsza się potliwość;
  • wzrasta poziom energii.

Odtruwanie alkoholowe pozwala w ciągu godziny przywrócić organizmowi odpowiedni poziom nawodnienia i przyspiesza procesy oczyszczające. Opinie pacjentów wskazują zalety, jakimi są: momentalne uczucie odprężenia i powrót dużej jasności umysłu. Przy zastosowaniu domowych metod leczenie kaca zajęłoby co najmniej kilka godzin, a w cięższych przypadkach – nawet do 1-2 dni.

Odtrucie alkoholowe jako element kompleksowej terapii

Rozpoczęcie leczenia choroby alkoholowej zawsze polega na odstawieniu alkoholu etylowego. Czynność ta jest konieczna, by umożliwić organizmowi dojście do siebie po czasie długotrwałego spożywania szkodliwego etanolu.

Detoks alkoholowy powinien zawsze iść w parze z psychoterapią. Dość często już na etapie odtruwania organizmu alkoholika z toksyn poalkoholowych i metabolitów alkoholu osobę uzależnioną powinno się poinformować o konieczności podjęcia dalszych niezbędnych działań terapeutycznych. Podczas spotkań z psychiatrą, psychologiem lub psychoterapeutą chory na alkoholizm poznaje mechanizmy nałogu, wzorce zachowań i patologiczne reakcje organizmu. Dzięki czemu osoba uzależniona ma możliwość ich przekształcenia w zachowania wspierające i społecznie akceptowane. Proces ten wymaga jednak wzmożonej pracy nad sobą. Praca ta jest niemożliwa do wykonania, gdy organizm pacjenta odmawia współpracy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna