Niewidoczny aparat – innowacyjny sposób na proste zęby!

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, ale często na samą myśl o aparacie ortodontycznym może odechciewać się o niego walczyć. Okazuje się jednak, że aby wyprostować swoje zęby, wcale nie trzeba decydować się na uciążliwe aparaty ortodontyczne z drucików. U ortodontów pojawiło się nowe, niemalże niewidoczne rozwiązanie, które pozwala uzyskać wymarzone efekty.

Alternatywa dla metalowych aparatów

Niewidoczny aparat na zęby jeszcze do niedawna pozostawał jedynie w sferze marzeń osób, które marzyły o skorygowaniu stanu swojego uzębienia. Metoda ta stała się jednak dostępna, dzięki specjalnym transparentnym nakładkom, które wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Ich przezroczysta postać sprawia, że aparat jest praktycznie niewidoczny, co zwiększa komfort jego noszenia. Zdaniem specjalistów z kliniki Orto Magic https://www.orto-magic.eu/ortodoncja niewidoczny aparat to nowoczesny oraz mniej inwazyjny sposób na leczenie ortodontyczne.

Okazuje się, że noszenie niewidocznych nakładek jest mniej bolesne oraz powoduje znacznie mniejszy dyskomfort niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Ma to szczególnie istotne znaczenie w pierwszych dniach leczenia, kiedy może pojawić się nadwrażliwość zębów spowodowana zakładaniem tradycyjnego aparatu. Dla porównania, założenie oraz zdejmowanie niewidocznych nakładek jest bardzo proste, a dodatkowo nie trzeba obawiać się o uszkodzenie aparatu podczas jedzenia posiłków. Wystarczy, że pacjent zdejmie nakładkę na czas jedzenia produktów, które są trudne do pogryzienia lub mogą dostawać się w szczeliny między zębami.

Co więcej, niewidoczne nakładki są wybawieniem dla osób, które mają uczulenie na nikiel. Dzięki temu wcale nie muszą one rezygnować z pięknego i zdrowego uśmiechu.

Największe plusy niewidocznych nakładek ortodontycznych

Każdy sposób leczenia ortodontycznego ma swoje zalety i wady, dlatego nie inaczej jest również w przypadku niewidocznych nakładek. Wśród najważniejszych plusów takiego rozwiązania jest nie tylko dyskrecja, ale również skrócenie czasu leczenia, co jest szczególnie istotne dla osób, którym zależy na szybkich, zadowalających efektach.

Transparentne nakładki nie wywołują także podrażnień, co niestety ma bardzo często miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Metoda ta nie wymaga też częstych wizyt w gabinecie ortodontycznym, co pozwala obniżyć koszty leczenia oraz zaoszczędzić sporo czasu. Dodatkowo nakładki można samodzielne zdejmować i zakładać, dzięki czemu łatwiej jest zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia leczenia stomatologicznego, które często jest konieczne po zdjęciu klasycznego aparatu.

Jak każda technologia, tak i nowoczesne, niewidoczne nakładki mają też jednak kilka minusów. Przede wszystkim należy pamiętać, że oczekiwane efekty leczenia można osiągnąć jedynie przy stosowaniu nakładek przez 22 godziny na dobę. Oznacza to, że na jedzenie i czynności higieniczne pozostają jedynie 2 godziny w ciągu dnia. Od pacjenta oczekuje się więc umiejętności planowania oraz wyrobienia w sobie odpowiednich nawyków, które pozwolą prawidłowo zarządzać noszeniem aparatu.

Zdejmowanie i zakładanie nakładek to proste zadanie, jednak wymaga ono opanowania tej umiejętności już na samym początku leczenia. Gwarantujemy jednak, że pacjenci bardzo szybko uczą się obsługi transparentnych nakładek. Rozwiązanie to ma więc zdecydowanie więcej zalet i warto rozważyć je przed rozpoczęciem leczenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna