Najpopularniejsze marki oprawek okularowych 2022

Nie orientujesz się w markach oprawek okularowych? Nie wiesz, co w tym roku wybrać, żeby wyróżnić się na ulicy lub zabłysnąć wśród przyjaciół? Dowiedz się, co ma wspólnego Carrera z rajdami samochodowymi i dlaczego Hugo Boss to odpowiedni wybór dla osób ceniących ekologię. Poznaj nasz przewodnik — łącznik między fascynującą historią i praktyczną nowoczesnością.

Carrera – na własnych zasadach

Czy wiesz, że początek marki Carrera sięga 1956 roku i że firma powstała z miłości do rajdów? Nazwa nawiązuje do Carrera Panamerica, jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie wyścigów, odbywających się w Meksyku. Następnie marka weszła z goglami i hełmami na stoki narciarskie.

Co współcześnie stanowi o wyjątkowości okularów tej marki? Wyróżniają się one sportowym designem, ale też wysoką jakością wyniesioną ze współpracy z Boeingiem. Okulary marki Carrera to bez wątpienia dobry wybór dla osób ceniących sobie luksus, indywidualizm i żyjących na własnych zasadach. Kolejnym wyróżnikiem marki jest Logo okularów – “C” – szukaj go przy nasadzie nosa, nie z boku oprawek.

Hugo Boss – dla ceniących ekologię

Marka Hugo Boss została założona przez Niemca, związanego z krawiectwem, Ferdinanda Bossa. Pomimo tego, że jest kojarzona przede wszystkim z odzieżą, firma Hugo Boss zajmuje się również produkcją oprawek okularowych. Oferuje modele: od klasycznych, ponadczasowych, po nowoczesne, na przykład w ekstrawaganckim okrągłym kształcie. Możesz również wybierać spośród szeregu kolorów: czarnego, brązowego i odcieni metalicznych.

Hugo Boss to nie tylko klasyczne i nowoczesne oprawki okularowe. Firma stawia na rozwiązania ekologiczne, ma wkład do odpowiedzialnej mody. Udowadnia, że ekologiczne wyroby nie stoją w kontrze do jakości i stylu.

Ray-Ban – marka dla kilku generacji

Z kolei okulary Ray-Ban mają korzenie militarne, pomagały pilotom w bezpiecznych lotach w promieniach słońca. Zrobiły karierę nie mniejszą niż Tom Cruise, który nosił je w filmie “Top Gun” z 1986 roku. Ray-Ban to oczywiście marka nie tylko popularnych męskich okularów przeciwsłonecznych. Dzięki przejęciu przez włoską firmę Luxottica obejmuje aktualnie oprawki okularowe dla kilku generacji, w tym dzieci.

Warto zapoznać z tą marką. Możesz bowiem wybierać spośród modeli klasycznych (Aviator, Classic Wayfarer, Clubmaster) po nowoczesne oprawki (kocie oczy okrągłe, prostokątne). Ray Ban każdego sezonu zaskakuje nowościami. Znajdziesz je na stronie okulary.expert.

Tommy Hilfiger – nie tylko okulary

Założona w 1985 roku marka Tommy Hillfiger reprezentuje amerykański styl młody duchem. Zwróć uwagę na główne kolory, które pojawiają się na produktach — czerwony, biały i niebieski. To barwy flagi Stanów Zjednoczonych i jednocześnie logo firmy.

Marka obejmuje szeroki asortyment: odzież i obuwie sportowe, jeansy, a także perfumy i zegarki. Znajdziesz wśród niego również oprawki okularowe: okrągłe, prostokątne i kwadratowe, rok w rok podążające za bieżącymi trendami w modzie. Oprawki okularowe Tommy Hillfiger to dobry wybór dla wielu rodzajów twarzy, dobrze układają się na wysokich kościach policzkowych i szerszych nasadach nosa.

Jakie są wyróżniki w markach oprawek okularowych? Carrera to bez wątpienia luksus. Hugo Boss wyróżnia się ekologicznymi rozwiązaniami w swoich produktach. Z kolei Ray-Ban niech Ci się kojarzy z produktami od klasycznych po nowoczesne dla wielu generacji. Tommy Hilfiger to modna oferta dla każdego kształtu twarzy. Jej wyróżnikiem są barwy flagi Stanów Zjednoczonych.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna