Najmocniejsze zabiegi na cellulit

Problem „pomarańczowej skórki” dotyka bardzo wielu kobiet. Choć nie ma on znaczenia dla zdrowia, a stanowi jedynie kwestię estetyczną, potrafi bardzo obniżyć nasze samopoczucie i pewność siebie. Cellulitowi często towarzyszy nadmierna masa ciała, co dodatkowo zniekształca sylwetkę i pogłębia kompleksy. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi, które pozwalają trwale pozbyć się podobnych problemów! Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, przeczytaj poniższy artykuł.

Endermologia LPG Alliance

Endermologia LPG Alliance to wyjątkowo bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny zabieg na cellulit. W Klinice Novoderm w Łodzi przeprowadza się go z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego, który pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w relatywnie krótkim czasie. Cele zabiegu to:

  • wygładzenie i ujędrnienie skóry,
  • poprawa ukrwienia tkanek,
  • ujednolicenie kolorytu skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
  • pobudzenie organizmu do wzmożonej produkcji naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego.

Przed zabiegiem pacjent zakłada specjalny kostium, który chroni skórę przed podrażnieniami. Dzięki temu cała terapia przebiega w wyjątkowo komfortowych warunkach. Procedura polega na przesuwaniu po skórze głowicy specjalistycznego urządzenia, która jest wyposażona w dwie ruchome rolki i komorę ssącą. Przeprowadzony w ten sposób masaż pobudza organizm do wszczęcia procesów regeneracyjnych.

Pojedyncza sesja trwa około 45 minut. Pierwsze efekty są widoczne od razu, jednak dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie 10-12 zabiegów w kilkudniowych odstępach czasowych. Następnie wskazane jest wykonywanie zabiegów przypominających co 4-8 tygodni.

Kriolipoliza CoolDerm 360 Alpha

Innym skutecznym zabiegiem na cellulit oraz redukcję miejscowej otyłości jest kriolipoliza. Pozwala ona pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyszczuplić i wymodelować sylwetkę, a także ujędrnić i uelastycznić skórę. Metoda kriolipolizy może być stosowana nie tylko na udach i pośladkach, ale również na takich obszarach ciała, jak podbródek, ramiona, brzuch i podbrzusze oraz łydki.

W trakcie zabiegu fałdy skórne zostają zassane próżniowo do wnętrza aplikatora specjalistycznego urządzenia. Następnie poddaje się je kontrolowanemu schładzaniu w celu pobudzenia organizmu do zmetabolizowania uszkodzonych w ten sposób komórek tłuszczowych. Cała procedura trwa 40-60 minut, a efekty uwidaczniają się stopniowo w ciągu 4-12 tygodni od jej przeprowadzenia.

W Klinice Novoderm w Łodzi kriolipoliza jest wykonywana najnowocześniejszym urządzeniem medycznym CoolDerm 360 Alpha. Zastosowana w nim technologia chłodzenia przestrzennego (360 stopni) umożliwia osiągnięcie zdecydowanie lepszych rezultatów niż tradycyjne chłodzenie dwustronne. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Elektrostymulacja Sculpting Pro

Elektrostymulacja Sculpting Pro to innowacyjna metoda wyszczuplania i modelowania sylwetki. Zabieg ma również pozytywny wpływ na kondycję skóry – ujędrnia ją, poprawia ukrwienie i redukuje cellulit. Obszary ciała, które można poddać terapii z wykorzystaniem urządzenia Sculpting Pro, to brzuch, uda i pośladki.

Efekty procedury można porównać do rezultatów wykonania 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków. Średnia redukcja tkanki tłuszczowej wynosi około 16%, natomiast przyrost masy mięśniowej oscyluje w granicach 19%.

Zabieg polega na oddziaływaniu na tkanki falami elektromagnetycznymi o wysokiej częstotliwości. Emituje je głowica specjalistycznego urządzenia, która zostaje umieszczona w odpowiednim miejscu na ciele pacjenta przez lekarza medycyny estetycznej. Celem jest wywołanie intensywnych skurczów mięśni i utrzymanie ich pracy na wysokim poziomie przez cały czas trwania sesji, czyli 30-45 minut.

Zabieg jest bezpieczny i raczej bezbolesny. W pierwszych minutach po uruchomieniu urządzenia Sculpting Pro możliwe jest odczuwanie nieznacznego dyskomfortu związanego z pobudzeniem mięśni do regularnego kurczenia się i rozkurczania. Po chwili jednak efekt ten mija, ponieważ organizm przyzwyczaja się do intensywnych doznań. Po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej pacjent nie wymaga rekonwalescencji.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna