Nadmierne owłosienie – jak sobie z tym poradzić?

Włosy we wszystkich obszarach ciała, nadmierne owłosienie punktowe lub szybko odrastające włosy to problemy, z którymi zmaga się wiele kobiet, ale też mężczyzn. Szukając rozwiązania, trafiamy na wiele nieskutecznych rozwiązań. Jak poradzić sobie z problemem raz na zawsze? Czy skuteczne okaże się laserowe usuwanie owłosienia? Co warto wiedzieć o tej metodzie? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

Problem z odrastającymi włosami

Metod depilacji jest dzisiaj mnóstwo. Niestety w zasadzie każda z nich ma swoje wady. Podstawowym problemem jest ciągłe odrastanie włosów. Większość metod wymaga częstego powtarzania. Co gorsza, regularne golenie włosów maszynką sprawia, że owłosienie odrasta jeszcze szybciej. Tym samym tradycyjne metody nie rozwiązują problemu nadmiernego owłosienia. Jednak może go rozwiązać depilacja laserowa. Otóż laserowe usuwanie owłosienia to sposób na permanentne pozbycie się włosów.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Warto wyjaśnić, na czym polega laserowe usuwanie owłosienia, aby jasne stało się, czemu jest to metoda skuteczna. Otóż poprzez zastosowanie lasera włos nie zostaje ścięty. Dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego, a więc włos obumiera bez możliwości odrośnięcia. Jak do tego dochodzi?

Urządzenie do depilacji laserowej emituje wiązkę, która zostaje wychwycona przez melatoninę – barwnik włosa i skóry. Właściwości wiązki sprawiają, że po przedostaniu się do mieszka włosowego, powoduje ona jego zniszczenie. Należy przy tym podkreślić, że do zniszczenia mieszka nie dochodzi przy pierwszym zabiegu. Zawsze trzeba go kilka razy powtórzyć.

Uniwersalna depilacja laserowa

Tym, co wyróżnia laserowe usuwanie owłosienia, jest uniwersalność metody. Otóż można ją przeprowadzić niemal u każdego. Co jeszcze istotniejsze, możliwa jest depilacja właściwie dowolnego obszaru ciała. Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej działają szybko i bezboleśnie. Pacjentka lub pacjent od razu po zabiegu mogą opuścić gabinet i wrócić do codziennych aktywności.

Dowiedz się więcej: laserowe usuwanie owłosienia Poznań

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna