Na co pomaga Sudocrem?

Wyrób medyczny, jakim jest Sudocrem Expert, to innowacyjny preparat w postaci gęstego kremu, będący idealnym rozwiązaniem dla osób o wysokiej wrażliwości skóry. Posiada mocno nawilżające i ochronne właściwości. Dzieje się tak za sprawą lanoliny. Cechują go ponadto reaktywność antyseptyczna i przeciwbakteryjna, a to z kolei dzięki zastosowaniu tlenku cynku. Ponadto, ten związek chemiczny działa kojąco i regeneracyjnie na wszelkiego rodzaju problemy skórne, jak chociażby otarcia, podrażnienia czy wykwity.

Sudocrem – zastosowanie

Możliwości zastosowania Sudocremu sprowadzają się do zastosowania go na skórze w różnych miejscach naszego ciała, zwłaszcza tam, gdzie są szczególnie narażone na uszkodzenia bądź szkodliwe czynniki zewnętrzne (biotyczne, jak i abiotyczne). Warto pamiętać, że naskórek (łac. epidermis), stanowiący zewnętrzną część skóry, jest bardzo delikatny i łatwo może ulec uszkodzeniom lub osłabieniu. Jeśli tak się stanie, zaczynają się problemy skórne, które mogą prowadzić do nawet bardzo poważnych i skomplikowanych schorzeń.

Odparzenia pieluszkowe u niemowląt i małych dzieci

To dosyć częste przypadłości dziecięce, wynikające z braku dostępu powietrza do miejsc intymnych dziecka oraz oddziaływania na jego skórę niekorzystnych substancji znajdujących się w moczu i kale. Prostym sposobem radzenia sobie z takimi objawami jest regularne wietrzenie miejsc narażonych na odparzenia, oraz stosowanie nawilżania w postaci olejków czy też tłustych kremów, do których należy Sudocrem.

Zadrapania i otarcia naskórka

Z kolei te uszkodzenia naskórka występują najczęściej w miejscach związanych z ocieraniem się skóry o powierzchnie zewnętrzne lub inne części ciała. Są to przykładowo palce u stóp i rąk, pięty, łokcie, a nawet pachy. W tych przypadkach, podobnie jak w sytuacji odparzeń, pomocne będzie wietrzenie wrażliwych miejsc oraz pielęgnacja właściwymi środkami nawilżającymi.

Podrażnienia w wyniku depilacji i golenia

Jeśli chodzi o Suderem, zastosowanie go w miarę szybko daje dużą ulgę także w przypadku uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych zabiegami pielęgnacyjnymi. W wielu sytuacjach mechaniczne podrażnienia skóry stanowią genezę dla powstawania bolesnych skaleczeń, zadrapań, stanów zapalnych mieszków włosowych, a nawet krost skórnych. Finałem tego jest uczucie dyskomfortu, który niekiedy jest uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu aktywnego człowieka.

Do sytuacji tych dochodzi w wyniku niewłaściwego stosowania przyborów do golenia i depilacji, które bywają zardzewiałe, niedokładnie umyte, a sam proces golenia odbywa się w mało higienicznych warunkach czy też nie pod bieżącą wodą.

Zapalenia skóry w wyniku nietrzymania moczu

Zjawisko to najczęściej występuje u kobiet i związane jest ze schorzeniami natury urologicznej. Podobnie jak w przypadku odparzeń u noworodków i dzieci, długotrwała ekspozycja moczu na skórze jest dla niej niekorzystna. W tym przypadku zaleca się częste zabiegi higieniczne, a po umyciu i wysuszeniu skóry – użycie środków nawilżających o skutecznym działaniu.

Jak nakładać i dawkować Sudocrem?

Sposób postępowania z tym preparatem jest bardzo prosty. Należy równomiernie rozprowadzić niewielką ilość gęstego kremu, a następnie dokładnie rozsmarować wykonując owalne ruchy na przestrzeni skóry, które powoduje uciążliwe dolegliwości. Warto unikać pozostawiania grubszej warstwy kremu na skórze czy też białych, gęstych smug. W przypadku głębokich zadrapań, czy niezbyt poważnych ran, Sudocrem rozprowadza się na granicy uszkodzonego nabłonka.

Sudocrem należy stosować regularnie, najlepiej codziennie, aż do chwili ustąpienia chorobliwych objawów. Co do zasady, pierwsze widoczne wyniki używania produktu pojawiają się po około czterdziestu ośmiu godzinach. Należy nadmienić, że nie ma potrzeby przerywania jego stosowania. Każdorazowo okres używania Sudocremu powinien być zaadoptowany do indywidualnych potrzeb stosujących go osób.

Gdzie można kupić Sudocrem i w jakich opakowaniach?

Sudocrem dostępny jest bez recepty w opakowaniach o pojemnościach 60 g, 125 g, 250 g oraz 400 g. Można go nabyć w aptekach, ale i marketach, sklepach drogeryjnych, jak i przez Internet.

Szczegółowych informacji oraz ciekawej lektury naukowej na temat Sudocremu dostarcza strona prowadzona przez producenta – sudocrempolska.pl. Warto ją odwiedzić i dowiedzieć się nie tylko więcej o kremie, ale o sposobach pielęgnacji skóry.

 

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]
Informacja prawna