Może nigdy nie będziesz mieć drugiej szansy na pierwsze wrażenie? Jak zadbać o świeży oddech i białe zęby?

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, a składa się na nie kilka istotnych czynników takich jak ubiór, uścisk dłoni, zadbane włosy, a przede wszystkim uśmiech. Szczery, miły uśmiech to niezawodny sposób, by zjednać sobie innych ludzi. A kiedy dodatkowo oddech jest świeży, a zęby lśnią zdrową bielą, możemy być pewni, że zapunktujemy u nowo poznanej osoby. Oczywiście, bardzo ważne są także cechy charakteru i osobowość, jednak to wygląd zewnętrzny odpowiedzialny jest za pierwsze wrażenie, które może mieć przełożenie na dalsze kontakty lub… ich brak.

Świeży oddech i białe zęby – jaką pastę wybrać?

Jeśli zależy nam na pięknej bieli zębów i orzeźwiająco świeżym oddechu, sięgnijmy po pasty do zębów SPLAT takie jak SPLAT Wonder White, SPLAT Special Extreme White oraz pasta SPLAT Professional White Plus. Skutecznie i jednocześnie delikatnie wybielą one szkliwo, a ich unikalny skład zadba także o świeży oddech na długie godziny.

Co jednak zrobić w przypadku, gdy mamy szczególnie wrażliwe zęby i boimy się, że pasta wybielająca nasili tę dolegliwość? W przypadku wrażliwych zębów sprawdzi się rozjaśniająca pasta Innova – zielona Intensywna odbudowa szkliwa z fluorem lub żółta bez fluoru. Regeneracja i Odbudowa szkliwa i dziąseł  oraz terapeutyczną dawką HAP 2,25%. Na wrażliwe zęby, które chcemy rozjaśnić, dobrze podziała też zawiesina Innova Płynne szkliwo do zębów wrażliwych. Preparat ten zawiera amorficzny hydroksyapatyt wapnia w dawce 1%, który przenika do otwartych kanalików zębinowych, uszczelnia i odbudowuje szkliwo oraz chroni je przed kwasami i bakteriami. Zawiesina, podobnie jak pasty INNOVA, zawiera też wybielający system WhiTanine®, który w połączeniu z enzymem Tannase usuwa przebarwienia z powierzchni zębów i rozjaśnia je w bezpieczny sposób. Wyciągi z tymolu, eukaliptusa oraz anyżu wchodzące w skład preparatów INNOVA skutecznie zadbają zaś o świeży oddech.

Przeczytaj także:  Wybielające nakładki na zęby – poznaj ich wady i zalety!

Co jeszcze na świeży oddech i białe zęby?

Szczotkowanie zębów dobrą szczoteczką dwa razy dziennie (ale nie częściej!) to podstawa zdrowia naszego uzębienia. Jeśli nie będziemy przestrzegać tej reguły, nasz oddech szybko straci świeżość, a bakterie próchnicotwórcze poczują się w naszej jamie ustnej jak w raju. Dobrym wyborem będzie szczoteczka SPLAT Professional ULTRA SENSITIVE z jonami srebra, które zapobiegają namnażaniu się na jej włóknach bakterii i tym samym chronią zęby.

Oprócz dobrej jakości pasty wybielejącej i szczoteczki w naszym arsenele środków zapewniających zdrowie i ładny wygląd zębów oraz świeży odddech powinny znaleźć się także płyn do płukania, na przykład Biomed Płyn Superwhite lub SPLAT Professional White Plus, oraz nić dentystyczna i pianka do higieny jamy ustnej.

Zaleca się używać płynu do płukania po każdym posiłku oraz przed szczotkowaniem zębów i po nim. Przed szczotkowaniem płukanka Biomed lub SPLAT skutecznie zmiękczy płytkę nazębną, więc bez trudu będzie można ją usunąć, myjąc zęby szczoteczką. Po szczotkowaniu płyn jest lepszym rozwiązaniem niż płukanie ust wodą; dodatkowo usunie wszelkie osady i resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Szczególnie oporne resztki dobrze jest usunąć nicią dentystyczną z serii SPLAT Professional, co ma dodatkowe działanie ochronne dla zębów i oddechu.

Przeczytaj także:  OCLEAN X – RECENZJA PIERWSZEJ SZCZOTECZKI NA ŚWIECIE Z EKRANEM DOTYKOWYM

A jeśli w podróży czy w szkole lub pracy nie możemy umyć i wypłukać zębów, pomocne będą pianki, na przykład SPLAT Express Pianka 2w1 do pielęgnacji jamy ustnej, która zapewni długotrwałe uczucie świeżości.

Tylko konsekwentne i regularne działania pozwolą nam zachować piękne i zdrowe zęby na długo. A dzięki przeświadczeniu, że Twój piękny uśmiech podziała na innych jak magnes, Twoje samopoczucie znacznie wzrośnie.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna