Mikropigmentacja skóry głowy – poznaj zalety zabiegu

Przedwczesne łysienie, zakola czy blizny powstałe wskutek urazów lub zabiegów medycznych. Każda z tych sytuacji jest nieprzyjemna i może zachwiać pewność siebie. Zanim jednak sięgniesz po bardziej inwazyjne zabiegi takie jak przeszczep włosów, warto zainteresować się mikropigmentacją skóry głowy. Sprawdź co to za zabieg i jakie ma zalety.

Zalety zabiegu mikropigmentacji – bezinwazyjność

Przede wszystkim mikropigmentacja nie jest zabiegiem medycznym. Nie wymaga specjalnego przygotowania, ani też nie jest konieczna po niej rekonwalescencja. Oznacza to, że już w dniu zabiegu będziesz mógł wrócić do swoich obowiązków. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w przeciwieństwie do przeszczepu nie wymaga od ciebie organizowania sobie kilku dni urlopu. Możesz na zabieg umówić się w godzinach popołudniowych, a następnego dnia bez problemu iść do pracy. Przez kilka dni natomiast może się utrzymywać lekkie napięcie na skórze głowy, dlatego też po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń, które zostaną przekazane przez kosmetologa, który zabieg wykonywał.

Mikropigmentacja – czy warto?

Zabieg mikropigmentacji jest bardzo podobny do tatuowania. W trakcie wprowadza się za pomocą specjalnej igły pigment dopasowany kolorystycznie do odcienia naturalnego włosa. Dlatego też efekt zabiegu jest widoczny już po wyjściu z gabinetu. Nie ma obawy, że się nie przyjmie, jak to bywa w przypadku przeszczepu. Jest to jedna z największych zalet mikropigmentacji – natychmiastowy i trwały efekt. Co więcej, jeśli zadbasz odpowiednio o swoją skórę głowy po zabiegu, a także w późniejszym czasie, efekt utrzyma się jeszcze dłużej. Natomiast w przypadku naturalnego blaknięcia pigmentu możesz zawsze zabieg powtórzyć bez obaw o nieprzyjemne skutki uboczne. Jeśli chcesz wiedzieć mikropigmentacja czy warto wykonać zabieg – jak najbardziej.

Mikropigmentacja – zalety i wady

Zabieg mikropigmentacji ma także inne zalety. Jedną z nich jest bezpieczeństwo. Zabieg mikropigmentacji przeprowadzany jest specjalnym tuszem – pigmentem przebadanym dermatologicznie. Mimo to przeprowadzana jest próba uczuleniowa u pacjenta. Jakiś czas przed zabiegiem wkłuwa się w bezpiecznym miejscu, a następnie pacjent obserwuje wkłucie przez 48 godzin, sprawdzając, czy nie zachodzi reakcja uczuleniowa. Jeśli taka nie nastąpi, w dniu umówionego zabiegu przeprowadzana jest mikropigmentacja. Zalety tego zabiegu to także widoczny od razu efekt oraz bezinwazyjność.

Mikropigmentacja skóry głowy – jak długo utrzymuje się efekt?

Jak każdy zabieg mikropigmentacja skóry głowy z czasem traci swój efekt. Na jej degradację szczególny wpływ ma wystawianie na słońce. Sam zabieg przeprowadzany jest za pomocą pigmentu, który z upływem czasu i w odpowiednich warunkach może blaknąć. Dlatego należy zadbać o skórę głowy tak, by efekt utrzymał się, jak najdłużej. Najlepiej używać kremu z wysokim filtrem UV oraz zakrywać głowę w momencie bezpośredniego wystawienia na promienie słoneczne. Uchroni to nie tylko przed ewentualnym rozjaśnieniem efektów, ale także przed możliwością wystąpienia udaru cieplnego.

Zalety zabiegu SMP – co jeszcze musisz wiedzieć?

Sama skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona. W końcu naruszana jest jej bariera. Dlatego po samym zabiegu najlepiej przez jakiś czas dać jej odpocząć. Zaleca się wtedy niemycie jej przez kilka dni, by nie podrażniać naskórka. Zalety zabiegu SMP to między innymi długotrwały efekt, należy jednak zadbać, aby skóra mogła po zabiegu wrócić do siebie i zregenerować się, aby efekty utrzymywały się jak najdłużej. Po kilku dniach można wrócić do mycia skóry głowy, jednak zalecane jest przez jakiś czas regularne jej nawilżanie. Najlepiej w tym celu wykorzystać delikatne kremy nawilżające.

Dlaczego warto wybrać mikropigmentację skóry głowy?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać mikropigmentację skóry głowy, to mogą Cię przekonać jej wszystkie zalety: szybkość zabiegu, natychmiastowy i długotrwały efekt, możliwość stosowania zabiegu zarówno na całkowicie łysej głowie, jak i na włosach przerzedzonych, zakolach czy bliznach. Dzięki temu możesz optycznie zagęścić włosy lub zniwelować widoczne ich braki. Zabieg mikropigmentacji szybko odbudowuje pewność siebie – już wychodząc z gabinetu, możesz zobaczyć swój nowy wizerunek, który będzie Ci towarzyszył przez długie lata! Nie zwlekaj – już dziś umów się na profesjonalną konsultację w Klinice SMP!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna