Medycyna estetyczna – w czym może pomóc?

Istnieje dużo mitów na temat medycyny estetycznej. Dotyczą one choćby tego, czym tak właściwie zajmuje się ta dziedzina medycyny. Powszechnie zabiegi tego typu kojarzą się z poprawą urody. Oczywiście dotyczą również tego, jednak nie tylko. Warto zatem wyjaśnić, jakiego rodzaju działalność prowadzą specjaliści z tego obszaru. Wiele kwestii może Cię zaskoczyć!

Medycyna estetyczna, czyli poprawa urody

Zastanawiasz się, czym zajmuje się medycyna estetyczna? W dużej mierze poprawą urody. Choć wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to jedyny obszar jej zainteresowania, oczywiście fachowcy z tego obszaru wykonują zabiegi poprawiające urodę. Wiele z nich to zabiegi bardzo proste, wykonywane przez specjalistów, jednak niekoniecznie chirurgów. Mowa choćby o wstrzykiwaniu botoksu czy kwasu hialuronowego. Należy podkreślić, że samodzielne wykonywanie tych zabiegów może być niebezpieczne, a już na pewno nie ma co liczyć na zadowalające efekty. Jednocześnie jednak poprawa wyglądu policzków czy ust nie jest zabiegiem operacyjnym, zatem zabiegu nie przeprowadza chirurg.

Wystarczy zwykły gabinet medycyny estetycznej, aby przeprowadzić powyższe zabiegi. Dzisiaj w gabinetach tego typu korzysta się też z wielu innych sprzętów, w tym choćby z laserów. Co więcej, nie każdy wie, że w ramach medycyny estetycznej wykonuje się też usuwanie owłosienia. Natomiast we współpracy z trychologiem, specjalista z zakresu medycyny estetycznej pomaga uporać się z problemem łysienia. Czy to poprzez stosowanie mezoterapii lub innych zabiegów, czy też poprzez wykonanie przeszczepu włosów.

Medycyna estetyczna, czyli korekty ważne dla zdrowia

Jak już wspomniano, medycyna estetyczna to nie tylko poprawa urody. Zabiegi wykonuje się też ze względów czysto medycznych, czyli dla poprawy zdrowia pacjenta. Dobrym przykładem są przeszczepy skóry u osób z poważnymi poparzeniami. Mowa tutaj również o prostowaniu nosa, gdyż skrzywiona przegroda powoduje trudności z oddychaniem. To tylko przykłady, natomiast bardzo praktycznych zastosowań medycyny jest o wiele więcej.

Zapraszamy: Proderma – medycyna estetyczna Poznań

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna