Leczenie implantologiczne. Czy boli?

Obecnie wiele osób cierpi na różne schorzenia jamy ustnej. Głównymi przyczynami powstawania dolegliwości są nieprawidłowa higiena lub po prostu upływ czasu. Na szczęście wraz z rozwojem medycyny pojawiają się coraz skuteczniejsze metody leczenia. Dobrym przykładem może być tutaj wszczepianie implantów.

Podstawowe etapy

Implanty zębów, jakie są wszczepiane w gabinetach stomatologicznych, stanowią jeden z najlepszych sposobów na zniwelowanie ubytków. Przeważnie składają się one z trzech części, a mianowicie: filar implanta znajdujący się w kości żuchwy bądź szczęki, korona protetyczna oraz łącznik. Pierwszym etapem leczenia implantologicznego jest zaplanowanie całego zabiegu. W tym celu lekarz wykonuje trójwymiarową tomografię komputerową, aby uzyskać niezbędne w kolejnych krokach dane o stanie jamy ustnej pacjenta.

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do leczenia, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, czyli wszczepienia filaru implanta. Ten ma imitować naturalny korzeń zęba. Następnie po sześciu miesiącach lekarz odsłania filar i wkręca do niego tzw. śrubę gojącą. Jej głównym zadaniem jest przyspieszenie regeneracji błony śluzowej przy zębie. Dwa tygodnie później ma miejsce ostatni etap, którym polega na zamocowaniu korony protetycznej.

Zapewnienie pacjentowi komfortu

Wiele osób odczuwa lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Szczególnie jeśli do wykonania mamy poważniejszy zabieg, jakim właśnie będą wszczepione implanty Gdańsk. Niemniej w takich sytuacjach nasze obawy nie są uzasadnione. Specjaliści stosują bowiem znieczulenie miejscowe, dzięki któremu cała procedura jest dla nas praktycznie bezbolesna.

Udając się do zaufanego gabinetu, możemy mieć pewność, że lekarz odpowiednio dobierze dawkę środka znieczulającego oraz sprawdzi, czy na pewno zastosowana substancja działa prawidłowo. Oczywiście jakiś czas po zakończonej wizycie możemy odczuwać pewne dolegliwości bólowe. Dzieje się tak dlatego, że specyfiki podane nam w gabinecie przestały działać. W tym przypadku jednak należy przestrzegać zaleceń, jakie otrzymaliśmy od dentysty i zastosować przepisane leki lub zimne okłady.

Nie tylko estetyka uśmiechu

Leczenie implantologiczne to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu utraconego uzębienia. Powstałe ubytki niosą za sobą bowiem różne konsekwencje. Przede wszystkim brak niektórych zębów negatywnie wpływa na wygląd uśmiechu. To z kolei obniża naszą samoocenę i może być przyczyną kompleksów. Na tym jednak kłopoty się nie kończą.

Luki, jakie powstały w uzębieniu oddziałują na zdrowie całego organizmu. W takiej sytuacji dochodzi często do różnego rodzaju dysfunkcji narządu żucia. Gdy rozdrabnianie pokarmów zostaje zaburzone, reszta układu trawiennego będzie bardziej narażona na przeciążenie zbyt dużymi fragmentami pożywienia.

Oprócz tego uzupełnienie ubytków pomaga nam zadbać o swoją dykcję. Żeby wypowiedzieć poprawnie niektóre głoski, niezbędna jest podstawa w postaci uzębienia. Jak widać zatem leczenie implantologiczne to dobra metoda na uporanie się ze skutkami, jakie wynikają z utraty zębów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna