Laser IPL – nie tylko do depilacji

Coraz więcej kobiet mówi stop depilacji. Swędzi, piecze, wrastające włoski potrafią zrujnować efekty golenia. Całkowicie zmienisz zdanie, gdy poznasz laser IPL!

Laser IPL – co to takiego?

Laser IPL – Intense Pulse Light (intensywnie pulsujące światło), jest to laser wykorzystywany w medycynie estetycznej. Emituje wiązkę światła, która działa tuż pod powierzchnią skóry. Najczęściej kojarzony jest z zabiegami depilacji, których celem jest czasowe lub trwałe usunięcie owłosienia wybranej części ciała – pachy, nogi, bikini, wąsik i inne miejsca, z których chcemy pozbyć się niechcianych włosków.

Zaletą zabiegu, która jest niemożliwa do osiągnięcia w przypadku tradycyjnego golenia, jest usunięcie włosa zraz z cebulkami. Długotrwały i zadowalający efekt można uzyskać już po serii zabiegów.

Działanie urządzeń IPL

Chociaż w mowie powszechnej przyjęła się nazwa laser IPL, to jednak urządzenia IPL nie mają nic wspólnego laserem. Ich działanie polega na emitowaniu fal świetlnych o różnej długości. Tradycyjny laser wytwarza skupioną wiązkę światła. Dzięki emitowaniu fal o różnej długości, urządzenie IPL dociera do wielu warstw skóry znajdujących się na różnej głębokości. Dzieje się tak przy zastosowaniu intensywnie pulsującego światła oraz systemu filtrów i luster w urządzeniu.

Zabiegi, w których wykorzystywany jest laser IPL

Powszechnie lasery IPL wiązane są z zabiegami usuwania zbędnych włosków. Zastosowanie tych urządzeń ma znacznie większe spektrum. Pozwalają zadbać o skórę kompleksowo i dają widoczne efekty nie tylko wiosną i latem, ale również w chłodniejszych porach roku.

Laser IPL możemy wykorzystać w zabiegach, które nie wymagają rekonwalescencji, tzw. lunchowych. Doskonale sprawdzi się w przypadku:

  • Walki z trądzikiem różowatym i trądzikiem zapalnym
  • Pozwala zmniejszyć i zredukować rozszerzone pory
  • Można go stosować do uspokojenia cery naczyniowe, bądź w walce z pękającymi naczynkami
  • Redukcji rumienia
  • Zmianach skórnych i przebarwieniach skóry
  • Fotoodmładzania skóry

Do każdej przypadłości wykorzystywana jest inna długość fali. Te najdłuższe od 640 do 690 nm wykorzystywane są do fotodepilacji. Mniejsze, od 430 do 480 nm do leczenia trądziku.

Bezpieczeństwo zabiegów

Wykonanie zabiegu przy użyciu lasera IPL jest zabiegiem mało inwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Dobrze, gdy jest wykonany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej lub salonie kosmetycznym. Na rynku są dostępne urządzenia, które pozwalają na stosowanie technologii IPL do samodzielnego użytku. Nie są to najtańsze sprzęty, jednak w przypadku tych urządzeń istotna jest jakość produktu i gwarantowane efekty, a o te nie trudno, zwłaszcza, gdy stosujemy laser IPL systematycznie i konsekwentnie.

IPL – efekty

W zależności od wykonywanego zabiegu, efekty pojawiają się po kilku lub kilkunastu zabiegach. Najszybsze efekty zauważalne są w przypadku fotoodmładzania skóry, ponieważ już po pierwszym zabiegu poprawia się jakość skóry i widoczność przebarwień. Cera staje się jaśniejsza i gładsza.

Na efekty w przypadku zabiegów związanych ze zmianami naczyniowymi będziemy musieli poczekać kilkanaście zabiegów. Jednak warto poświęcić ten czas, aby zredukować nieestetyczne zmiany.

W przypadku fotoepilacji należy uzbroić się w cierpliwość. Na efekty ma wpływ kolor skóry, kolor owłosienia, faza wzrostu włosa, wiek, szalejące hormony, a nawet płeć. Najlepsze efekty uzyskiwane w usuwaniu włosów z dużą ilością melaniny w mieszku włosowym.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna