Kurzajki – uciążliwy problem

Z kurzajkami w mniejszym lub większym stopniu problem miał prawie każdy. Około 75% osób miało kiedyś kurzajki. Kurzajki, inaczej brodawki to zmiany na skórze spowodowane działaniem wirusa HBV – brodawczaka ludzkiego. Występują w postaci grudkowatych narośli na skórze. Nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, co przy intensywnym ich występowaniu może powodować problemy z chodzeniem lub wykonywaniem codziennych czynności.

Kurzajkami można zarazić się na przykład przymierzając lub nosząc wspólnie z kimś obuwie, poprzez ręczniki, wszędzie tam gdzie występuje bezpośredni kontakt skóry z zakażonymi przedmiotami w wilgotnym środowisku. Niewielkie zmiany ustępują najczęściej same, ale jeżeli pozostają na skórze dłużej, zwiększa się ich ilość i wielkość z pomocą przychodzi usuwanie kurzajek. Jest to drobny, bezbolesny zabieg który pozwala pozbyć się kurzajek raz na zawsze.

Przeczytaj także:  Skąd się biorą kurzajki na stopach i jak się ich pozbyć?

Gdzie można usunąć kurzajki?

Usuwanie kurzajek domowymi sposobami jest mało skuteczne. Wszelkiego rodzaju zioła, plastry i maści czasem powodują zmniejszenie kurzajki lecz nie usuwają jej bezpowrotnie.  Szczególnie niewskazane są samodzielne próby mechanicznego usuwania kurzajek – na przykład przez nakłuwanie, pocieranie czy zaklejanie taśmą klejącą. Klinika dermatologiczna royaderm.pl oferuje szybką i bezbolesną usługę usuwania kurzajek laserem.  Zabieg poprzedzony jest badaniem dermatologicznym zmienionych chorobowo miejsc. Samo usuwanie kurzajek trwa poniżej minuty. Usuwając kurzajki w royalderm.pl możemy być pewni, że zabieg został przeprowadzony w pełni profesjonalnie, we właściwych warunkach higienicznych, a co najważniejsze skóra przywrócona została do pierwotnego wyglądu i nie istnieje ryzyko odnowienia się kurzajki.

Dlaczego należy usuwać kurzajki?

Chociaż kurzajki nie powodują żadnych groźnych chorób jeśli nie ustąpiły same w ciągu trzech miesięcy lepiej je usunąć. Nie usunięte po pierwsze brzydko wyglądają, po drugie mogą się rozprzestrzeniać. Po trzecie kurzajki są dolegliwością mocno zaraźliwą. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że osoba dotknięta kurzajkami pozaraża nimi innych, szczególnie w swoim najbliższym otoczeniu. Szczególnie uciążliwe mogą być kurzajki stóp, które nie leczone będą coraz głębiej wnikać w skórę i powodować dyskomfort przy chodzeniu. Dlatego warto zdecydować się na bezpieczne i trwałe usunięcie kurzajek w renomowanej poradni dermatologicznej takiej jak royalderm.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna