Krótkowzroczność – najczęściej spotykana wada wzroku

Kto ma problemy z krótkowzrocznością

Krótkowzroczność to we współczesnej populacji wada wzroku spotykana najczęściej. Bezpośrednią jej przyczyną jest wadliwa budowa oka w wyniku czego obraz powstaje przed siatkówką. Krótkowidz widzi dobrze z bliska, ma jednak kłopoty z ostrym widzeniem dalej oddalonych przedmiotów. Krótkowidz widzi nieostro, obraz jest niewyraźny i rozmazany. Aby odruchowo skorygować widzenie osoby dotknięte krótkowzrocznością mrużą oczy. Chociaż występowanie tej wady uwarunkowane jest genetycznie to z pewnością nie pomaga długi czas jaki spędzamy wpatrując się w różnego rodzaju ekrany i wyświetlacze. Krótkowzroczność dotyka ponad 30% mieszkańców Europu i aż 80% Azjatów. Nie zależy od płci i wieku – może dotykać już niemowlęta. Nie jest groźną chorobą, ale bez odpowiedniej korekcji może się pogłębiać. Źle dobrane okulary lub soczewki powodują też bóle głowy i tak zwane zmęczenie wzroku.

Jak leczyć krótkowzroczność?

Są 3 metody. Najpopularniejsza to odpowiednie okulary korekcyjne. Coraz częściej też osoby krótkowzroczne decydują się na soczewki kontaktowe. Trzecia metoda to zabieg chirurgiczny za pomocą specjalnego lasera korygujący kształt soczewki oka. Wybór metody należy nie tylko przemyśleć na własną rękę ale koniecznie skonsultować z okulistą. Platforma internetowa mojepierwszesoczewki.pl to doskonałe wyjście dla tych, którym zależy na czasie. Po zlokalizowaniu najbliższego gabinetu okulistycznego współpracującego z salonem optycznym można zarezerwować wizystę podczas której dokonamy badania wzroku, dobierzemy właściwe soczewki gwarantowanej jakości i dokonamy ich zakupu. Przy okazji mojepierwszesoczewki.pl oferują też podstawowe szkolenie z używania i przechowywania soczewek kontaktowych z zachowaniem niezbędnych zasad higieny.

Czy soczewki kontaktowe są lepsze od okularów?

Wybór jak leczyć krótkowzroczność nie jest łatwy. Niektórzy preferują klasyczne okulary niesłusznie obawiając się codziennego używania soczewek. Do dnia dzisiejszego pokutują mity sprzed 30-40 lat kiedy soczewki kontaktowe nie były wygodne w użytkowaniu i czasem powodowały podrażnienia oczu. Współczesne soczewki są praktycznie nieodczuwalne w oku, pod warunkiem, że są naprawdę wysokiej jakości. Lepiej polegać na sprawdzonych źródłach takich ja mojepierwszesoczewki.pl niż starać się zaoszczędzić kilka złotych kupując soczewki od prywatnych sprzedawców w internecie. Aby soczewki spełniały swoją rolę przy każdej zmianie z okularów należy zasięgnąć porady specjalisty. Dobieranie mocy na własną rękę, nawet według recepty na okulary może skończyć się w najlepszym wypadku dyskomfortem w widzeniu, a w najgorszym pogłębieniem wady wzroku.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna