Jakie zabiegi pomogą na rozszerzone pory?

Rozszerzone pory - młoda kobieta w trakcie zabiegu na twarz

Zlokalizowane na skórze pory to ujścia mieszków włosowych, w których uchodzą także gruczoły łojowe. Są one zupełnie naturalnym elementem anatomicznym skóry – problem w tym, że u niektórych osób pory są mocno rozszerzone, co negatywnie wpływa na estetykę cery. Na szczęście są skuteczne zabiegi na rozszerzone pory – można je wykonać w klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie!

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie są przyczyny rozszerzonych porów,
  • jak zamknąć pory dzięki zabiegowi Geneo,
  • jak na rozszerzone pory na twarzy działają peelingi chemiczne,
  • jak na nadmiernie otwarte pory wpływa zabieg Intraceuticals.

Pory zlokalizowane na skórze to zupełnie naturalna część jej anatomii. Są to miejsca ujść mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Niestety, u części osób sporym problemem estetycznym są rozszerzone pory – borykają się z nimi głównie posiadacze cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Nie jest to co prawda kłopot zdrowotny, ale nadmiernie otwarte pory sprawiają, że skóra wygląda na zanieczyszczoną i zaniedbaną.

Rozszerzone pory – przyczyny

Nieestetyczne rozszerzone pory to najczęściej kwestia genetyczna – u części osób cera ma tego typu skłonności, bez względu na wiek czy codzienny sposób pielęgnacji. Oczywiście są też czynniki, które zwiększają ryzyko pojawienia się rozszerzonych porów. Zalicza się do nich:

  • nieprawidłowa codzienna pielęgnacja,
  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
  • nadużywanie zabiegów estetycznych,
  • zaburzenia hormonalne (np. w okresie dojrzewania czy menopauzy),
  • stosowanie niektórych leków.

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma skuteczne zabiegi na rozszerzone pory – co w tym zakresie oferuje klinika ESTELL z Warszawy?

Rozszerzone pory – zabiegi Geneo

Jedną z procedur, którą eksperci ESTELL polecają osobom borykającym się z rozszerzonymi porami, jest zabieg Geneo. Urządzenie to – wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu – zapewnia jednocześnie trzy efekty: złuszczenie zewnętrznych warstw naskórka, lepsze wchłaniania składników odżywczych i rewitalizujących, a także naturalne dotlenienie skóry od wewnątrz.

Zabieg Geneo wykonywany jest w dwóch opcjach: NeoRevive oraz NeoBright. Posiadaczom cery z otwartymi porami zaleca się opcję NeoRevive. Dzięki zawartości m.in. oleju z pestek granatowca, oleju z owoców dzikiej róży, rybozy, kwasu hialuronowego oraz retinolu, zabieg pozwala na redukcję zmarszczek, ujędrnienie skóry, poprawę jej gęstości i odżywienia, ale także zmniejszenia porów.

Jak zmniejszyć pory – pomoże peeling chemiczny!

Innym zabiegiem wykonywanym u pacjentów borykających się z rozszerzonymi porami jest peeling chemiczny. Polega on na złuszczeniu wierzchnich, martwych warstw naskórka poprzez nałożenie na skórę substancji chemicznych o działaniu złuszczającym. Może to być np. kwas migdałowy, azelainowy, glikolowy, salicylowy, fitowy, ferulowy, pirogronowy lub trójchlorooctowy. Skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, odświeżona i ma zdrowy kolory – fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu, cera jest bardziej napięta, elastyczna, pory zostają zwężone, a ewentualne blizny i przebarwienia – zredukowane.

Zabiegi najczęściej przeprowadza się w seriach, w zależności od potrzeb skóry. Najlepszym okresem dla peelingów chemicznych jest jesień i wiosna.

Rozszerzone pory na nosie? Wypróbuj Intraceuticals!

W celu zwężenia rozszerzonych porów w klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie wykonywany jest też zabieg Intraceuticals, który wykorzystując technologię tlenu hiperbarycznego umożliwia wniknięcie składników aktywnych w głębsze partie skóry. Tajemnicą skuteczności zabiegu Intraceuticals jest zastosowanie dwóch postaci kwasu hialuronowego:

  • niskocząsteczkowego, który przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi,
  • wielkocząsteczkowego, którego zadaniem jest wiązać wilgoć z otoczenia i utrzymywać ją w skórze na dłużej.

Już jeden zabieg pozwala na widoczne odświeżenie i odmłodzenie skóry, ale dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów raz w tygodniu. Taką serię warto powtórzyć dwa razy w roku.

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna