Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej stały się niezwykle popularny w naszym kraju – szczególnie w ciągu ostatnich lat. Szerszy dostęp do specjalistów, wzrost świadomości, zmiana trendów czy profesjonalizacji gabinetów medycyny estetycznej – to tylko niektóre z czynników upowszechniających takie usługi. Jednak jakie zabiegi są tymi najpopularniejszymi? I dlaczego? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Usuwanie rozstępów

Na początku warto wspomnieć o zabiegu usuwania rozstępów, który z pewnością cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Polega on na na usuwaniu naskórka wokół rozstępów, dzięki czemu nasza skóra otrzymuje znak do regeneracji i wytworzenia nowych warstw w miejscu tych starych. W efekcie poprawiamy wizualny oraz zdrowotny aspekt naszego ciała.

Jest to zabieg niezwykle popularny wśród kobiet w ciąży, po 35 roku życia lub osób, które dynamicznie zrzuciły wagę (a były otyłe). Dzięki kilku sesjom jesteśmy w stanie ujędrnić naszą skórę i odmłodzić wygląd naszego ciała – przez co coraz więcej ludzi decyduje się na taki zabieg.

Depilacja laserowa

Depilacja jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W dodatku jej laserowa odmiana umożliwia trwałe pozbycie się owłosienia z najróżniejszych miejsc na ciele. Przykładowo mogą to być okolice bikini, ręce, uda, łydki czy pachy. Sam proces polega na wycelowaniu wiązki laserowej w konkretną partię ciała, a następnie usunięcie cebulek włosów z tychże miejsc.

Lifting twarzy

Lifting twarzy to w dosłownym tłumaczeniu “uniesienie twarzy”, co możemy rozumieć jako naciągnięcie skóry z okolic naszej twarzy. Dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie ujędrnić i pobudzić do regeneracji nasze ciało, co w ostateczności odmłodzi i poprawi nasz wygląd.

Z tej metody korzysta coraz więcej osób już po 25 roku życia, kiedy to zaczynają stopniowo zanikać nasze włókna kolagenowe. Dlatego też wiele klinik oraz profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej oferuje takie zabiegi – jak chociażby Dr Marcin Nowak.

Kriolipoliza

Ciekawym rozwiązaniem dla osób pragnących nie tylko poprawić własny wygląd, ale pozbyć się zbędnych kilogramów, jest zabieg kriolipolizy. Polega on na zamrożeniu tkanek tłuszczowych, co w efekcie doprowadza do ich naturalnego usunięcia z organizmu. Jest to co prawda proces powolny, ale bardzo skuteczny i, co najważniejsze, naturalny. Jednak musimy pamiętać, że jeśli chcemy, żeby kriolipoliza była najbardziej wydajna, to powinniśmy skorzystać z diety i zacząć regularnie się ruszać. Bez odpowiedniego stylu życia nie da się zbudować wymarzonej sylwetki.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna