Jakie korzyści płyną z noszenia soczewek asferycznych

Asferyczne soczewki do okularów mają wiele zalet, dzięki którym zdobywają coraz szersze grono zwolenników.Coraz liczniejsza grupa użytkowników okularów korekcyjnych decyduje się na zmianę klasycznych szkieł o sferycznej konstrukcji na nowoczesne asferyczne soczewki okularowe. Czym charakteryzują się szkła asferyczne i dlaczego warto zdecydować się na ich użytkowanie?

Czym wyróżniają się okularowe soczewki asferyczne?

Soczewki asferyczne w odróżnieniu od tradycyjnych szkieł okularowych nie przypominają swoim kształtem fragmentu sfery, czyli kuli, ale raczej elipsoidę. Asferyczne szkła okularowe wolne są od defektów typowych dla soczewek kulistych – oferują widzenie bez aberracji sferycznych, czyli zniekształceń pojawiających się na zewnętrznych częściach soczewki, a także nie przekłamują rozmiarów oglądanych obiektów – niwelowany jest efekt powiększeń lub pomniejszeń obrazu. W przypadku soczewek z najwyższej półki, które są tworzone przy zastosowaniu nowych i bardzo zaawansowanych technologii jakość widzenia przez soczewki asferyczne jest wręcz perfekcyjna, a zniekształcenia obrazu niemal niedostrzegalne. Takimi właściwościami mogą pochwalić się  najnowsze okularowe soczewki asferyczne zaprojektowane przez HOYA – producenta najnowszej generacji szkieł okularowych. Soczewki asferyczne HOYA oferują obraz bez zniekształceń i gwarantują maksymalną ostrość widzenia peryferyjnego. Niesferyczna konstrukcja soczewki skutkuje również tym, że okularowe soczewki asferyczne HOYA są znacznie cieńsze od sferycznych, płaskie i pozbawione charakterystycznych dla niej wypukłości w centrum lub na obrzeżach soczewki, a więc są zdecydowanie bardziej estetyczne. Co więcej, nie tylko okulary wyposażone w soczewki asferyczne wyglądają ładniej, ale i oczy ich użytkownika prezentują się obserwującym atrakcyjniej, a to dlatego, że asferyczna soczewka niweluje efekt powiększenia oczu przy dodatnich mocach okularów oraz pomniejszenia przy mocach ujemnych.

Szkła asferyczne – czy warto je wybrać?

Asferyczne soczewki okularowe to doskonałe rozwiązanie, innowacja w którą warto zainwestować. Okulary z asferycznymi soczewkami nie odbierają uroku swojemu właścicielowi, nawet jeśli posiadana przez niego wada wymaga szkieł o bardzo dużych mocach. Asferyczne szkła są ponadto wyjątkowo estetyczne, płaskie, cienkie i przy okazji wygodne w użytkowaniu. Każdy, kto grube szkła okularowe nienaturalnie deformujące wygląd twarzy swojego użytkownika postrzega jako bolączkę, zachwyci się efektem jaki można osiągnąć dzięki właściwie dobranym szkłom asferycznym. Również osoby zmęczone zniekształceniami obrazu i złą jakością widzenia powinny zdecydować się na asferyczne soczewki. Tam, gdzie liczą się precyzja i komfort widzenia, tam asferyczne szkła okularowe będą zawsze lepszym rozwiązaniem niż soczewki sferyczne. Dużym atutem asferycznych soczewek jest także to, że mogą być wykorzystywane przez bardzo liczne grono użytkowników, są zatem bardzo uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku nadwzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna