Jak znaleźć dobrego adwokata?

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Czasem będzie nam potrzebny dobry adwokat. W świecie ogromnej biurokracji taka osoba zdecydowanie może się nam przydać. Jak jednak wybrać kancelarię adwokacką, która spełni nasze oczekiwania i pomoże nam pomyślnie rozwiązać nasze problemy? Jest kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Lokalizacja

Zacznijmy od najbardziej praktycznego czynnika. Jest nim oczywiście lokalizacja. Niektóre osoby szukają kancelarii adwokackiej kompletnie pomijając to, w jakiej miejscowości znajduje się biuro. Faktycznie, dziś żyjemy w czasach, gdy wiele rzeczy możemy załatwić drogą internetową. Jednak są również sprawy, przy których najlepiej będzie spotkać się osobiście. Jeśli jedna wizyta nie wystarczy (a często tak się zdarza), to musimy nastawić się, że będziemy musieli pokonywać wiele kilometrów, aby udać się na spotkanie.

Dlatego też zwracajmy uwagę na to, gdzie znajduje się dana kancelaria. Jeśli mieszkamy w Katowicach, to Adwokat Katowice będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Renoma kancelarii

Nie bez znaczenia jest również to, jaką opinią cieszy się kancelaria adwokacka, której usługami jesteśmy zainteresowani. Zasadniczo nigdy nie opłaca się nawiązywać współpracy z pierwszą firmą z brzegu. Ważne jest sprawdzenie, czy inni klienci byli zadowoleni z usług. Jeśli w sieci znajdziemy wiele negatywnych opinii, to automatycznie w naszej głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza.

Sporo mówi nam również to, od jak dawna dana kancelaria działa na rynku. Jeśli może pochwalić się wieloletnim stażem, to oznacza to, że prawdopodobnie była lepsza od konkurencji i miała wystarczającą liczbę klientów, aby się utrzymać.

Najlepiej będzie, jeśli udamy się na spotkanie i zobaczymy, w jaki sposób jesteśmy traktowani. Jeśli będziemy mieć jakieś wątpliwości, najlepiej od razu się nimi podzielmy. W ten sposób będziemy mogli wyrobić sobie również swoją własną opinię.

Specjalizacja

Jest to czynnik, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli kancelaria adwokacka znajduje się w naszej miejscowości, ma dobrą opinię, ale jej pracownicy nie specjalizują się w dziedzinie, która jest nam najbardziej potrzebna, to lepiej poszukajmy innej opcji na rynku. Niestety, polskie prawo jest bardzo rozbudowane i nie sposób jednej osobie opanować każdy jego sektor. Z tego powodu musimy znaleźć specjalistę, który swoją karierę poświęcił dziedzinie, w sprawie której potrzebujemy pomocy.

Pamiętajmy, że dobrze jest od razu zadać wszystkie pytania, które nas nurtują. Nie bójmy się również pytać adwokata o jego doświadczenie oraz kompetencje. Musimy przecież wiedzieć, z jaką osobą przyjdzie nam współpracować i czy dany adwokat będzie chętnie odpowiadał na nasze pytania, na przykład krs co to jest.

Szukajmy również do współpracy ludzi, którzy będą naszą sprawę traktować indywidualnie. Niektóre kancelarie swoich klientów traktują wręcz maszynowo, przez co czasem nie zwrócą uwagi na ważny aspekt, który może okazać się kluczowy w całej sprawie.

Mamy nadzieję, że wiesz już, czym powinieneś kierować się podczas wyboru kancelarii adwokackiej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna