Jak zapomnieć o depilatorze? Wszystko co warto wiedzieć o depilacji laserowej

Każda osoba, która regularnie pozbywa się owłosienia, wie doskonale, że jest to czynność uciążliwa, którą trzeba powtarzać, często również wiąże się z bólem.

Do tego dochodzi fakt, że trzeba zarezerwować odpowiednią ilość czasu przed wyjściem z domu, by potraktować skórę golarką czy depilatorem. To wszystko sprawia, że depilacja do prawdopodobnie jedna z najmniej lubianych praktyk, jakiej poddajemy się na co dzień. Jednak wcale nie musi tak być!

Już od jakiegoś czasu wiele gabinetów medycyny estetycznej proponuje swoim pacjentom zabieg laserowego usuwania owłosienia. Taka procedura ma wiele zalet, z czego największą jest fakt, że włosków pozbywamy się na stałe. Dlatego też ten rodzaj depilacji będzie idealny dla osób, które serdecznie dosyć mają innych metod. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Laser tylko zimą

Jednym z ważniejszych obostrzeń dotyczących tego zabiegu jest fakt, że depilację laserową wykonuje się w miesiącach zimowych. Ma to związek z faktem samego działania lasera – wiązki światła wnikają bowiem do mieszka włosowego za pośrednictwem melaniny, czyli komórek barwnikowych znajdujących się we włosach. Im bardziej napigmentowana skóra, tym mniejsza skuteczność laserów. Dodatkowo, skóra przed i po zabiegu powinna być chroniona przed podrażnieniami, co wyklucza korzystanie z solariów czy właśnie opalania się na słońcu. Dlatego też depilację laserową możemy zaplanować dopiero na jesień i zimę.

Przeczytaj także:  Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i jak się do niego przygotować?

Zabieg laserem boli

Tutaj kwestia jest bardzo indywidualna, gdyż każdy ma nieco inny próg bólu. Jedni odczuwają podczas zabiegu lekki dyskomfort, innym laser nie przeszkadza. Można jednak bezpiecznie założyć, że depilacja laserem nie jest bardziej bolesna od innych metod pozbywania się owłosienia.

Depilację laserową trzeba powtarzać

Jest prawdą, że na kurację laserem składa się zazwyczaj kilka zabiegów. Ma to na celu zapewnienie nam jak najlepszych rezultatów – w zależności od koloru włosków oraz ich gęstości laser będzie mniej lub bardziej skuteczny. Zazwyczaj wykonuje się pierwszy zabieg i po upływie miesiąca następny, który usunąć ma włoski pominięte przy pierwszym. Takich zabiegów możemy spodziewać się kilka, a po zakończeniu kuracji możemy także decydować się na coroczne, jednorazowe zabiegi przypominające, które mają na celu utrwalenie efektu.

Przeczytaj także:  Depilacja laserowa – sposób na aksamitnie gładką skórę na wiele lat

Depilacja laserowa tylko dla osób o ciemnym owłosieniu

Choć depilacja laserowa jest nieco łatwiejsza przy ciemnych włosach, nic nie stoi na przeszkodzie, by poddały się jej również osoby z jasnymi włoskami. Dzięki nowoczesnym laserom możliwa jest depilacja włosów jasnych i ciemnych.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna