Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i jak się do niego przygotować?

depilacja

Wiele kobiet zastanawia się jak wygląda zabieg depilacji laserowej i jak należy prawidłowo się do niego przygotować. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek, aby zapewnić sobie spektakularny efekt już po kilku zabiegach.

  1. Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  2. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Prawidłowe przygotowanie się do zabiegu ma znaczenie nie tylko dla jego prawidłowego przebiegu, ale głównie dla bezpieczeństwa pacjentki. Aby procedura nie była dla niej zagrożeniem, musi dostosować się do wskazówek dotyczących przyjmowania leków, picia niektórych ziół i opalania.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

O tym, jak przygotować się do depilacji laserowej, można dowiedzieć się podczas konsultacji ze specjalistą. Pierwszym krokiem jest wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jeśli takowe nie występują, pacjentka przez określony czas powinna stosować się do zaleceń. Przez zabiegiem nie można się opalać przynajmniej przez około 4 tygodnie, a przez 2 nie należy stosować samoopalaczy. Przez kilka tygodni trzeba też powstrzymać się przed wyrywaniem włosów. Konieczne jest również zaprzestanie przyjmowania leków światłouczulających, np. antybiotyków, niektórych antydepresantów czy środków przeciwbólowych. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić napary i herbaty ziołowe, które zawierają nagietek lub dziurawiec. Trzeba też odpowiednio zadbać o skórę, która przed zabiegiem powinna być odpowiednio nawilżona i pozbawiona podrażnień. Na dzień wcześniej należy ogolić poddawaną zabiegowi część ciała.

Przeczytaj także:  Depilacja laserowa – sposób na aksamitnie gładką skórę na wiele lat

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Wiele pań zastanawia się, jak wygląda depilacja laserowa. Przed zabiegiem specjalista wykona próbę laserową, a więc sprawdzi, jak włosy reagują na laser. Dobierze również odpowiednie parametry lasera tak, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Sam zabieg zwykle nie jest bolesny, jednak pacjentka może odczuwać dyskomfort. W trakcie zabiegu wykonująca go osoba przykłada głowicę lasera do skóry i wysyła w jej głąb, na około 2 mm, wiązkę lasera, która uszkadza mieszki włosów w fazie anagenu (wzrostu). W ten sposób włos zostaje zniszczony i wypada samoistnie. Przez kilka dni po zabiegu obszar po depilacji może być nieco zaczerwieniony. W niektórych przypadkach pojawiają się również obrzęki okołomieszkowe, jednak powinny one zniknąć samoistnie w krótkim czasie. W wyjątkowych sytuacjach rumień lub obrzęk może utrzymywać się dłużej – dotyczy to głównie pań o bardzo wrażliwej skórze. Przed zabiegiem dopuszczalne jest stosowanie maści znieczulających.

Przeczytaj także:  Jak zapomnieć o depilatorze? Wszystko co warto wiedzieć o depilacji laserowej

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna