Jak wybrać skuteczne preparaty na łuszczycę?

Łuszczyca to przewlekłe schorzenie skóry, które może dotknąć osoby w każdym wieku. Mowa tu zarówno o kobietach, jak i o mężczyznach. Warto byłoby więc mieć świadomość tego, w jaki sposób walczyć z tą chorobą. Należy stosować zarówno leki zapisane przez lekarza, jak i odpowiednie dermokosmetyki. Przy ich wyborze trzeba jednak kierować się kilkoma kryteriami.

Postaw na sól kąpielową z minerałami z Morza Martwego

Jednym z kosmetyków, po które warto sięgnąć, jeśli cierpimy na łuszczycę, jest bez wątpienia sól zawierająca minerały z Morza Martwego. Charakteryzuje je wysoka zawartość magnezu, chromu, cynku, manganu, a także innych cennych składników mineralnych. Dzięki nim możliwa będzie skuteczna walka z objawami łuszczycy. Uciążliwe zaczerwienienie, jak również podrażnienia mogą więc zostać zniwelowane. Trzeba jednak zadbać o to, aby sól z Morza Martwego była produktem bardzo wysokiej jakości. 

Warto poszukiwać jej zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Istotny jest także odpowiedni czas trwania kąpieli. Wydaje się, że zadowalające efekty przyniesie przynajmniej dwudziestominutowa kąpiel. Najlepiej byłoby, gdyby kąpiel odbywała się w letniej wodzie. Gorąca woda może bowiem zbyt mocno podrażnić naskórek. Trzeba będzie powtarzać ją przez kilka razy miesiącu. Wszystko po to, aby rezultaty były satysfakcjonujące.

Delikatnie oczyszczaj

Skóra dotknięta problemem łuszczycy powinna być odpowiednio oczyszczana. W przeciwnym bowiem razie, mowy o zwalczeniu uciążliwych objawów choroby być niestety nie może. Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie stosowanie delikatnych emulsji myjących, pozbawionych intensywnie działających detergentów. Silne substancje oczyszczające mogłyby bowiem podrażnić skórę i zaostrzyć zmiany łuszczycowe. Skóra powinna być oczyszczana przy pomocy emulsji oraz letniej wody. Istotna jest systematyczność. 

Po oczyszczeniu skóry ze wszelkich nagromadzonych na niej zabrudzeń trzeba zastosować odpowiedni preparat nawilżający. Konieczny jest jednak jego staranny wybór. Najlepiej zdecydować się na kosmetyk naturalny. Charakteryzuje się on nie tylko dużą skutecznością, ale również sporym bezpieczeństwem stosowania. Kosmetykom naturalnym nie można odmówić także wydajności.

Maść konopna może pomóc

Osoby, które cierpią na łuszczycę, powinny zaprzyjaźnić się z maścią konopną. Charakteryzuje się ona właściwościami przeciwzapalnymi oraz przeciwbakteryjnymi. Nie można odmówić jej także działania nawilżającego i kojącego podrażnienia. Ponadto, maść konopna pomaga łagodzić uczucie świądu oraz pieczenia naskórka. Maść należy stosować po dokładnym oczyszczeniu skóry przy pomocy delikatnej emulsji. Systematyczność jest absolutnie kluczowa. 

Ważne jest także i to, aby stosować odpowiednią ilość maści konopnej. Efekty stosowania kosmetyku pojawić się mogą już po kilku dniach. W niektórych przypadkach trzeba będzie jednak poczekać na nie kilka tygodni. Wszystko zależy od wyjściowej kondycji naskórka. Łuszczyca nie zawsze ma bowiem taki sam przebieg i należy mieć tego świadomość.

Preparaty na łuszczycę kupisz na https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Luszczyca-351.html

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna