Jak szybko tadalafil przynosi efekty?

Problemy z erekcją i utrzymaniem wzwodu mogą dotyczyć coraz młodszych mężczyzn. Zabiegane, pełne stresu życie sprawia, że naukowcy przewidują wręcz wzrost diagnozowanych przypadków impotencji. Na szczęście postęp naukowy sprawia, że na rynku wyrobów medycznych pojawia się coraz więcej skutecznych i bezpiecznych leków. Jednym z nich jest tadalafil. Co wyróżnia tę substancję na tle innych dostępnych leków? I jak szybko przynosi ona oczekiwane rezultaty?

Zaburzenia erekcji – jak sobie z nimi radzić?

W aptekach stacjonarnych i internetowych znaleźć dziś można wiele leków wspomagających potencję. Jednym z nich jest Maxigra z tadalafilem, czyli substancją czynną należącą do tej samej grupy terapeutycznych leków pierwszego rzutu, co obecny w składzie popularnej Viagry sildenafil. To inhibitory fosfodiesterazy typu 5, czyli PDE5, które charakteryzują się dobrą tolerancją, skutecznością działania i stosunkowo niewielką liczbą przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Leki z tej grupy od wielu już lat stosowane są w leczeniu zaburzeń wzwodu. Rozluźniają mięśnie gładkie ciał jamistych prącia, usprawniają przepływ krwi i zapewniają prawidłową erekcję. O ile jednak działanie sildenafilu obserwować można przez okres od 6 do 12 godzin, to tadalafil działa nawet 36 godzin po przyjęciu tabletki. To sprawia, że po preparaty zawierające tę substancję sięga coraz więcej mężczyzn, którym zależy na przedłużonym czasie działania i większej elastyczności w kwestii odbywanych stosunków seksualnych.

Jak szybko działa tadalafil?

Działanie tadalafilu inicjowane jest tylko w obliczu pobudzenia seksualnego. To ważne, bowiem daje gwarancję, że w czasie działania leku nie dojdzie u pacjenta do nieoczekiwanego i niepożądanego wzwodu. Pierwsze efekty zauważyć można już po upływie 16 minut od przyjęcia tabletki, a najwyższe stężenie substancji czynnej w osoczu obserwuje się po około 2 godzinach. Przyjmuje się, że dla uzyskania najlepszych efektów, tabletkę powinno przyjąć się na około pół godziny przed planowaną aktywnością seksualną.

Tadalafil nie wchodzi w interakcje z jedzeniem, dlatego też przyjmowanie go w trakcie posiłku nie obniża jego skuteczności i nie wpływa na czas działania. Warto jednak pamiętać, że spożywanie dużych ilości alkoholu może mieć negatywny wpływ na jego skuteczność.

Jak dawkować tadalafil?

Pomimo dobrej tolerancji leków z tadalafilem, nie są one polecane pacjentom uczulonym na którykolwiek ze składników użytych w produkcji, a także osobom, które:

  • w okresie ostatnich 3 miesięcy przeszły zawał serca,
  • doświadczyły udaru mózgu,
  • chorują na znaczną niewydolność serca lub neuropatię nerwu wzrokowego,
  • cierpią na niedociśnienie.

Doustne leki z tadalafilem dostępne są w trzech podstawowych dawkach: 5 mg, 10 mg oraz 20 mg. Pierwsze z nich stosowane są głównie terapeutycznie u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego. W przypadku leczenia zaburzeń erekcji zaleca przyjmować się dawkę 10 mg na pół godziny przed stosunkiem. W razie potrzeby dawkę tę zwiększyć można do 20 mg. Czas działania, który sięga nawet do 36 godzin, sprawia, że wysokich dawek nie powinno się jednak stosować codziennie. Pacjenci, którzy potrzebują korzystać z tadalafilu częściej niż dwa razy w tygodniu, mogą natomiast stosować go codziennie w dawce 5 mg, a czasem i 2,5 mg na dobę. Leki z tadalafilem mogą znaleźć zastosowanie u szerokiej grupy pacjentów zmagających się z problemami z erekcją.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna