Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to przypadłość, która dotyka niemal każdą kobietę niezależnie od wieku, z przewagą pań otyłych bądź takich, które mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała. Zwykle pojawia się w czasie dojrzewania, ciąży i przed menopauzą na pośladkach, udach, piersiach, brzuchu i przedramionach. Zauważalne na skórze nierówności to powiększone komórki tłuszczowe, w których zalegają niewydalone toksyny, woda oraz reszta produktów przemiany materii. Zastanawiasz się, w jaki sposób skutecznie pozbyć się cellulitu? Pomogą w tym zabiegi kosmetologiczne.

Zabiegi, które pomogą pozbyć się cellulitu

Pojawienie się cellulitu na różnych partiach ciała bardzo często przekłada się na komfort psychiczny kobiet. Warto zatem skorzystać z zabiegów, które pomogą usunąć niechciany problem. Obecna technologia pozwala w bardzo skuteczny sposób zniwelować frustrujący problem pomarańczowej skórki Wśród najpopularniejszych terapii redukujących cellulit można wymienić:

Endermologie LPG Alliance

Jest to niezwykle skuteczna, bezpieczna i nieinwazyjna technika stymulacji tkanek, wygładzania skóry i likwidacji cellulitu, która opiera się na masażu podciśnieniem. Podczas procedury kosmetolog przesuwa po miejscu zabiegowym głowicą, która najpierw zasysa fałdy skóry, a następnie je masuje. Efektem tego jest polepszenie krążenia, stymulacja metabolizmu oraz zwiększona produkcja kolagenu i elastyny.

Endermologie LPG Alliance stosuje się na całe ciało bądź wybrane partie, takie jak brzuch, uda czy pośladki. Zabieg poza tym, że redukuje widoczność cellulitu, ujędrnia, odmładza, modeluje, wyszczupla, poprawia stan skóry, działa terapeutycznie, przyspiesza procesy rehabilitacji. Sprawdza się przy bólach mięśni i stawów. Stanowi również doskonałe przygotowanie do aktywności fizycznej i uzupełnienie treningów, ponieważ regeneruje mięśnie po wysiłku.

Rekomendowana seria zabiegów to 5-10 sesji od dwóch do trzech razy tygodniowo. Pierwsze efekty terapii widoczne są już po 3-4 procedurach zabiegowych.

Mimo że Endermologie LPG Alliance to całkowicie bezpieczny zabieg, istnieją określone przeciwwskazania do jego wykonania. Są to:

 • ciąża,
 • żylaki,
 • nowotwory,
 • infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne.

BTL EMTONE

BTL EMTONE to nowoczesny zabieg ujędrniający, redukujący cellulit oraz inne niedoskonałości skóry, który łączy dwie skuteczne technologie – monopolarną radiofrekwencję i ukierunkowaną falę akustyczną.

Terapia polega na oddziaływaniu na tkankę podskórną monopolarną falą radiową, która wykazuje działanie termiczne, wskutek czego dochodzi do uelastycznienia, ujędrnienia, regeneracji i wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo fala akustyczna likwiduje zwłóknienia tworzące cellulit, stymuluje metabolizm oraz poprawia krążenie krwi, dzięki temu sylwetka staje się smuklejsza, a skóra sprężysta i wygładzona.

Wśród wskazań do zabiegu urządzeniem BTL EMTONE można wymienić cellulit tłuszczowy, wodny, włóknisty, mieszany, rozstępy, blizny, utratę jędrności i elastyczności. Przeciwwskazania do terapii to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • choroby nowotworowe,
 • stany zapalne występujące w miejscu zabiegowym,
 • choroby serca i układu krwionośnego, a także rozrusznik serca,
 • epilepsja,
 • niewydolność nerek i wątroby.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to zabieg opierający się na jednostajnych ruchach, który ma na celu usprawnienie krążenia limfy odpowiedzialnej za usuwanie toksyn z organizmu. Zabieg pomaga zredukować cellulit, jednocześnie zapobiegając jego powstawaniu. Dodatkowo uelastycznia skórę, polepsza metabolizm, odżywia i stymuluje krążenie krwi.

Terapię przeprowadza się w specjalnym kombinezonie, który podczas sesji jest napełniany powietrzem, pełniąc tym samym funkcję uciskowego masażera. Drenaż limfatyczny odpręża, poprawia samopoczucie, jest bezpieczny i bezbolesny. Zaleca się wykonanie około 10 zabiegów dwa razy w tygodniu po 30 minut. Wśród przeciwwskazań do terapii można wymienić:

 • zakrzepicę żylną,
 • epilepsję,
 • ciążę,
 • rozrusznik serca,
 • choroby serca,
 • choroby nowotworowe.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z najbardziej skutecznych technik zredukowania tkanki tłuszczowej i cellulitu. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry specjalnego preparatu, który najpierw rozbija, a następnie usuwa komórki tłuszczowe, jednocześnie wyrównując wszelkie niedoskonałości widoczne na skórze.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zaleca się przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Również w przypadku lipolizy iniekcyjnej istnieją określone przypadki, które wykluczają z poddania się terapii. Są to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • nowotwory,
 • epilepsja,
 • infekcje,
 • choroby serca, wątroby, nerek oraz autoimmunologiczne,
 • stany zapalne.

Absolu Clinic – miejsce stworzone z myślą o kobietach

Absolu Clinic to miejsce, w którym grono specjalistów dba o to, by podkreślić i zatrzymać na dłużej piękno każdej z pań. Troska o kobiety, wsłuchiwanie się w ich potrzeby i marzenia, a także nowoczesne, bezpieczne metody pozwalają na osiągnięcie wyjątkowych rezultatów.

W klinice przeprowadzane są terapie z zakresu modelowania sylwetki, oczyszczania twarzy, odmładzające, umożliwiające redukcję niedoskonałości twarzy i ciała. Każda z terapii dobierana jest indywidualnie, po konsultacji i wykluczeniu przeciwwskazań.

W ofercie Absolu znajdują się także zabiegi dedykowane kobietom, które chcą cieszyć się piękną skórą, pozbawioną nierówności i cellulitu. Wśród proponowanych zabiegów redukujących skórkę pomarańczową znajdują się takie, jak BTL EMTONE, Endermologie LPG Alliance, drenaż limfatyczny oraz lipoliza iniekcyjna.

Podsumowanie

Cellulit to problem, z którym boryka się mnóstwo zarówno młodych, jak i dojrzałych kobiet. Aby pozbyć się uporczywej, pomarańczowej skórki, warto skorzystać ze specjalistycznego zabiegu wykonanego przez doświadczonego kosmetologa. Odpowiednio dobrana terapia przyniesie widoczne rezultaty, a to poskutkuje atrakcyjniejszym wyglądem i lepszym samopoczuciem.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna