Jak poradzić sobie z doliną łez pod oczami?

Dolina łez jest defektem estetycznym. Objawami doliny łez jest pojawienie się pod oczami długich i wąskich zapadnięć. Sprawia to, że wygląda się na permanentnie zmęczonych i starszych niż w rzeczywistości. Z doliną łez zazwyczaj borykają się panie w wieku dojrzałym, ale bruzdy pod oczami mogą też pojawiać się w bardzo młodym wieku. Czego są efektem i jak z nimi walczyć?

Czym jest dolina łez?

Dolina łez pod oczami jest wynikiem tego, że skóra w tej okolicy jest bardzo cienka i wrażliwa. Niekorzystnie działa na nią zarówno upływający czas, jak i czynniki zewnętrzne. Z wiekiem mięśnie wokół oczu wiotczeją, dochodzi do zanikania tkanki tłuszczowej i braku budulca do wypełnienia bruzd. W wyniku tych procesów skóra w obrębie oczodołów zapada się, efektem są zagłębienia biegnące od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka. To one nazywane są doliną łez.

Bruzdy pod oczami, dlaczego powstają?

Grubość skóry pod oczami wynosi 0,5 mm. Oprócz tego znajduje się w niej znacznie mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej niż w naskórku w innych miejscach twarzy. Dodatkowo wraz z wiekiem tkanki tej ubywa. Przez to skóra pod oczami starzeje się o wiele szybciej. Oznacza to, że główną przyczyną powstawania doliny łez są naturalne procesy starzenia organizmu. Jednak bruzdy pod oczami mogą wystąpić również u osób młodych. Wtedy jako ich podłoże wskazuje się kształt kości twarzoczaszki, grubość tkanki tłuszczowej na twarzy, prowadzony tryb życia. Wystąpieniu doliny łez sprzyja palenie papierosów, gwałtowna utrata wagi, stosowanie drakońskich diet.

Przeczytaj także:  Dobry krem pod oczy (nie)koniecznie musi być drogi

Domowe sposoby na dolinę łez – jakie i czy są skuteczne?

Wiele kobiet w pierwszej kolejności sięga po domowe sposoby na dolinę łez. Tych nie brakuje. Nasze babcie ten defekt urody zwalczały m.in. okładami z naparu z czarnej lub zielonej herbaty, okłady z ziela świetlika lekarskiego, rumianku, zimniaka czy świeżego ogórka. Pomocne są też ćwiczenia, które mają zmniejszyć skalę problemu. Ćwiczenia na dolinę łez polegają na delikatnym jej masowaniu w różnych kierunkach. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że naturalne i domowe metody zawodzą. Przede wszystkim nie sprawdzają się one w przypadku cery dojrzałej. Chcąc skutecznie pozbyć się bruzd pod oczami, warto sięgnąć więc po lipotransfer. Na ten zabieg likwidacji doliny łez zaprasza klinika Miracki w Warszawie.

Dolina łez – jak ją zlikwidować metodami kosmetycznymi?

Za jedną z najskuteczniejszych metod wypełnienia doliny łez uchodzi lipotransfer. Polega on na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała w inny. Z racji tego, że w czasie lipotransferu stosuje się banalny materiał, to cały zabieg jest bezpieczny, a przy tym niezwykle skuteczny. Pozwala on na korekcję wybranych partii ciała, a także modelowanie sylwetki. Jako efekty i mocne strony zabiegu wskazuje się:

  • Odmłodzenie wyglądu twarzy.
  • Naturalny efekt odświeżenia wizerunku.
  • Korekcja blizn zanikowych w trwały sposób.
  • Wyszczuplenie sylwetki.
  • Bezpieczna procedura.
  • Brak konieczności długotrwałej rekonwalescencji.
Przeczytaj także:  Jak nakładać krem pod oczy? Poradnik

Natomiast jako wskazania do lipotransferu wymienia się zarówno cienie i bruzdy pod oczami, jak i zmarszczki, utratę naturalnego owalu twarzy, wiotką skórę, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, spadek jędrności.

Jak działa lipotransfer?

Zabieg lipotransferu wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym. Poprzedzony jest wywiadem medycznym i wyliczeniem ewentualnych przeciwwskazań. Pacjent musi również wykonać odpowiednie badania zlecone przez lekarza. Na początek dochodzi do odsysania komórek tłuszczowych z wybranego obszaru ciała, komórki następnie przygotowywane są w specjalnej wirówce i wstrzykiwane w wybrany obszaru ciała. Na zabieg należy przeznaczyć do 2 godzin. Chociaż lipotransfer nie wymaga rekonwalescencji, to warto zapoznać się z wytycznymi pielęgnacji skóry po zabiegu. O szczegółach lipotransferu można przeczytać na https://klinikamiracki.pl/ – klinika umożliwi również zarezerwowanie zabiegu online.

Wypełnienie doliny łez: efekty

Efekty wypełnienia doliny łez własną tkanką tłuszczową przynosi długotrwałe efekty. Pacjentki mogą liczyć, że osiągnięte rezultaty w niezmienionej formie utrzymają się przez kilka lat. Co ważne, zadowalające efekty osiąga się już po pierwszym zabiegu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna