Jak działa porada internistyczna online i dlaczego to dobry wybór dla zabieganych?

internista

Z reguły internista to lekarz, który zna nas najlepiej. To do niego kierujemy nasze kroki, gdy cokolwiek zaczyna nam dolegać, to on może przepisywać nam recepty kontynuujące leczenie zalecone przez innego specjalistę.

Również w wielu przypadkach to lekarz internista zleca badania i skierowuje do lekarzy innych specjalności. Czy to konieczne, by zawsze stawiać się u niego osobiście?

Czy konsultacja internistyczna online jest bezpieczna?

W dzisiejszych czasach to już żadna nowość, że zgłaszamy się po receptę do lekarza online. Z reguły jednak pojawia się wciąż sporo wątpliwości, jak dalece takie praktyki są bezpieczne. Konsultacje lekarskie przez internet to wygodne rozwiązanie w wielu sytuacjach, ale by pozostało bezpieczne, nie może być nadużywane. W sytuacjach, gdy potrzebujemy jedynie przedłużyć receptę na leczenie chorób przewlekłych, a jednocześnie dysponujemy świeżymi wynikami badań, z których wynika, że choroba nie postępuje, możemy bezpiecznie skorzystać z konsultacji online (np. na https://onlinerecepta.pl/product/konsultacja-lekarska-online/).

Podobnie w przypadku przedłużenia antykoncepcji. Możemy też skontaktować się z lekarzem w takiej formie, jeśli potrzebujemy skierowania np. na badanie zalecone przez innego specjalistę, u którego byliśmy prywatnie i nie mógł on nam wystawić skierowania na to badanie w ramach NFZ. Kwestię zwolnień lekarskich, szczególnie tych, które przedłużamy, też można sprawniej rozwiązać bez przesiadywania w kolejkach. Kto najczęściej korzysta z konsultacji internistycznych online?

Lekarz internista online – dla kogo?

Dla ludzi zamieszkujących małe miejscowości lokalizacja najbliższej przychodni to często kwestia skomplikowanego dojazdu, angażowania do pomocy osób trzecich lub odkładania wizyty u lekarza w nieskończoność. Osoby starsze, z ograniczoną ruchomością lub obniżoną odpornością mogą bardzo skorzystać na kontakcie z lekarzem bez konieczności narażania się na niepotrzebny wysiłek i stres oraz na obecne w przychodni wirusy czy bakterie.

Lekarz internista online to też dobre rozwiązanie dla osób, które w codziennym zabieganiu stawiają inne sprawy jako ważniejsze niż zdrowie. Tak świat jest zbudowany, że młodzi ludzie mają inne priorytety, a zdrowie wydaje się im niewyczerpane. To prosta droga do zaniedbań i lekceważenia objawów, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób. Dlatego możliwość skorzystania z konsultacji internistycznych online sprawia, że częściej tacy pacjenci trafią pod opiekę lekarską, wykonają niezbędne badania i omówią je z lekarzem. Analiza wyników badań to również bezpieczny powód do kontaktu z lekarzem w formie online.

Jednak przygotowanie się do wizyty internistycznej online wymaga jakiegoś wysiłku, choćby w postaci przygotowania danych związanych z pomiarami ciała, wyników badań czy dotychczasowej dokumentacji medycznej. Mimo to wizyta może odbyć się w domu, w pracy czy nawet w podróży, dzięki czemu oszczędzamy czas i nie ryzykujemy kontaktu z bakteriami i wirusami w czasie przesiadywania pod gabinetem lekarskim.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna