Jak dbać o skórę podczas zimy?

Niezależnie od tego czy jesteśmy fanami zimy czy jest to pora roku, którą staramy się po prostu przetrwać, powinniśmy zadbać o to, żeby nasza skóra w tym czasie jak najmniej ucierpiała. Podzielimy się dzisiaj kilkoma radami, które na pewno w tym pomogą.

Zima niesie za sobą czynniki, które negatywnie wpływają na stan naszej skóry. Niskie temperatury, mroźne i silne wiatry, często suche powietrze we wnętrzach domów i mieszkań (skutek ogrzewania), a także gwałtowne zmiany temperatur – to wszystko sprawia, że ta pora roku stanowi prawdziwe wyzwanie dla skóry.

Na szczęście są metody, które nam pomogą. Zacznijmy od zadbania o usta i ręce. Wargi nie posiadają gruczołów łojowych, dlatego trzeba je samodzielnie smarować, korzystając ze specjalnych kosmetyków. Mogą to być pomadki, olejki lub balsamy, a uwagę możemy zwrócić na to czy dany produkt jest na bazie lanoliny mającej silne właściwości ochronne i lecznicze.

Suche i podrażnione ręce, to bardzo często spotykana w trakcie zimy przypadłość. Receptą na tego typu problemy jest skuteczny krem, który będzie zawierać substancje zatrzymujące wodę w skórze (np. kwasy tłuszczowe lub ceramidy). Dobrze, żeby równocześnie krem łagodził podrażnienia. W związku z tym w jego składzie może się naleźć np. wyciąg z rumianku lub aloes. Mile widzianymi składnikami dobrego kremu do rąk są: witamina E, koenzym Q10 oraz wyciąg z zielonej herbaty.

Zadbajmy również o krem z filtrem UV. Tak, nie pomyliły nam się pory roku. Tego typu kremy są obowiązkowe nie tylko latem. Słońce nie przestaje świecić w zimie, dlatego stosujmy krem, aby skutecznie chronić swoją twarz.

Z dobrych praktyk: po prysznicu szybko wysuszmy ciało i nałóżmy na nie balsam. Wynika to z faktu, że oczyszczona skóra jest bardziej podatna na wysuszenie. Na suchą skórę stosujmy sera z antyoksydantami i nawilżające olejki. Starajmy się nie stosować gruboziarnistych peelingów (mogą niepotrzebnie uszkodzić ochronną barierę skóry). Dbajmy o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Myśląc o opiece nad swoją skórę, warto również udać się do kliniki urody. Kosmetolodzy mają w zanadrzu specjalistyczne zabiegi, które doskonale wpłyną na stan naszej skóry.

Tekst został opracowany wraz z warszawską kliniką urody Beauty Duty, specjalistami w dziedzinie dbania o kondycję skóry kobiet i mężczyzn.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna