Gabinet stomatologiczny – jak otworzyć?

Otworzenie własnego gabinetu, tak jak otworzenie własnej działalności gospodarczej, wiąże się ze spełnieniem ściśle określonych przez prawo wymogów. Dopiero wtedy można uzyskać odpowiednie pozwolenia pozwalające na zgodne z prawem funkcjonowanie gabinetu stomatologicznego, które będzie zapewniał należytą opiekę lekarską i jednocześnie przyniesie określony zysk.

Studia stomatologiczne

Oczywiście, aby otworzyć własny gabinet stomatologiczny, trzeba być absolwentem studiów stomatologicznych. Studiować stomatologię można w akademiach i uniwersytetach medycznych na wydziałach lekarskich. Cały cykl edukacyjny trwa 5 lat, a podczas niego student zaznajamia się z zagadnieniami ściśle dotyczącymi jamy ustnej, ale także z przedmiotami ogólnolekarskimi.

W trakcie studiów należy odbyć wiele godzin praktyk, podczas których przyszły stomatolog uczy się obcowania z pacjentem, wykorzystywania swojej wiedzy teoretycznej i zaznajamia się z obsługą poszczególnych narzędzi medycznych niezbędnych do wykonywania tego fachu.

Jednak po 5 latach studiów absolwenci otrzymują ograniczone prawo do wykonywania zawodu, gdyż muszą odbyć stosowny staż podyplomowy i zdać państwowy egzamin nazywany Lekarsko-dentystycznym Egzaminem Państwowym. Dopiero po nim mogą uzyskać prawo do wykonywania swojego zawodu.

Uzyskanie akredytacji

Warunkiem otworzenia własnego gabinetu stomatologicznego jest uzyskanie odpowiedniej akredytacji, którą udziela minister delegowany do spraw związanych ze zdrowiem i organizacją służby zdrowia w Polsce. Podmiot ubiegający się o akredytację jest poddany procesowi oceniającemu, który rozstrzyga zasadność jej przyznania.

Gabinet stomatologiczny z NFZ

Ważną kwestią dla podmiotu, czyli osoby chcącej otworzyć własny gabinet stomatologiczny, jest określenie przez nią czy chce ona podpisać umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Jeśli tak, to podmiot musi realizować usługi zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

Prowadzenia dokumentacji prawnej

Rzecz jasna prowadząc własny gabinet, należy prowadzić określoną dokumentację prawną, która w sposób administracyjny odzwierciedla funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa.

Jak wypromować gabinet stomatologiczny?

Gabinet stomatologiczny, który oficjalnie zaczął swą działalność od tej chwili, aby przynosił określony zysk, musi odnajdywać się na rynku usług. Innymi słowy, muszą odwiedzać go pacjenci, których opłata za wizytę stomatologiczną pozwoli na należyte funkcjonowanie gabinetu.

W przyciągnięciu do swego gabinetu stomatologicznego dużej klienteli mogą pomóc liczne hasła publikowane w przestrzeni internetu jak choćby „gabinet stomatologiczny Warszawa”, „stomatologia Kraków” itd. Należy wiedzieć, że skuteczna reklama, oparta o własną domenę internetową, sprawi, że oferowane przez nas usługi stomatologiczne zyskają większy zasięg i będą wybierane przez coraz większą liczbę pacjentów.

Podobne posty

  • Karta Lewiatan – dlaczego warto?Karta Lewiatan – dlaczego warto? Wiele jest na rynku najrozmaitszych kart lojalnościowych i tych, które uprawniają do kupowania po okazyjnych cechach, bądź też korzystania z atrakcyjnych promocji. Mało jest jednak kart […]
  • Puzzle z własnym nadrukiem? Kreatywnie i oryginalnie!Puzzle z własnym nadrukiem? Kreatywnie i oryginalnie! Układanie puzzli to świetna zabawa. Jeszcze lepsza, jeśli można robić to wspólnie z przyjaciółmi. Na ogół jednak do wyboru mamy tylko te propozycje, które oferuje ich producent. A co, […]
  • 5 wskazówek jak wybrać kurtkę jesienną5 wskazówek jak wybrać kurtkę jesienną Długa, krótka czy może średniej długości? Z wełny, bawełny czy poliestru? W stonowanym kolorze czy może w odważnej, optymistycznej barwie? Fason klasyczny, a może sportowy? Jaka powinna […]
  • Seksowna bielizna – jakie kolory idealnie sprawdzą się podczas wieczoru we dwoje?Seksowna bielizna – jakie kolory idealnie sprawdzą się podczas wieczoru we dwoje? Planujesz właśnie gorącą randkę z ukochanym i szukasz odpowiedniej bielizny? Podczas zakupów zwróć uwagę nie tylko na seksowny krój – ogromne znaczenie ma także kolor kompletu, halki czy […]
  • Jaki zegarek do sukienki wybrać?Jaki zegarek do sukienki wybrać? Zegarek może być uzupełnieniem dla każdej stylizacji. Chętnie sięgasz po sukienki i w związku z tym zastanawiasz się, jaki zegarek wybrać do małej czarnej, a może sukni wieczorowej lub […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]