Farbowanie włosów może powodować łysienie?

Piękne, mocne i lśniące włosy to marzenie niejednego człowieka. Niestety często zdarza się tak, że w wyniku licznych nieprawidłowości w ich pielęgnowaniu dochodzi do niszczenia się włosów, a nawet do ich wypadania. Jak się okazuje, na taki efekt może mieć wpływ nawet tak niepozorne działanie, jak farbowanie włosów. Czy faktycznie farba koloryzująca może tak działać na włosy oraz co najważniejsze, jak konkretnie dochodzi do ich zniszczenia?

Na czym polega farbowanie włosów?

Żeby móc zrozumieć, czy jest jakiś związek pomiędzy farbowaniem włosów a łysieniem, a także, na czym on może polegać, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, na czym w ogóle polega farbowanie włosów. Innymi słowy, co sprawia, że włosy przybierają inny, niż ich naturalny kolor?

Najważniejszą substancją w przypadku farby do włosów nie jest sam pigment barwiący, lecz związek chemiczny, który powoduje rozchylenie się łusek włosów, co umożliwia dostanie się pimentu do ich wnętrza.

Farbowanie włosów łysienie — czy jest jakiś związek?

Nie ma znaczenia, czy zmienia się całkowicie kolor włosów, czy też lekko je rozjaśnia lub przyciemnia — każda chemiczna ingerencja w strukturę włosa musi mieć swoje odzwierciedlenie w pogorszeniu się jego stanu i kondycji. Składniki chemiczne, które powodują zabarwienie się włosa, i które tak chętnie wykorzystywane są przez kobiety oraz mężczyzn do zmiany swojego wizerunku, posiadają negatywne działanie dla stanu włosów. Wysuszają je, niszczą ich strukturę, a także ogólnie rzecz biorąc, bardzo je osłabiają.

Przeczytaj także:  Czym zmyć farbę do włosów z mebli?

Jaki jest efekt takiego działania na włosy? Oczywiście stają się one bardzo delikatne, łamliwe, a także zwyczajnie wypadają, co może doprowadzić nawet do znacznych ubytków.

Farbowanie włosów łysienie — jak można przeciwdziałać?

Czy jest jakiś sposób na to, aby przeciwdziałać łysieniu w wyniku stosowania farb do włosów? Najprościej byłoby oczywiście zupełnie nie farbować włosów, lecz jak wiadomo, nie zawsze jest to możliwe. Z tego też powodu warto na farbowanie udawać się jedynie do dobrych i fachowych fryzjerów, a nie realizować tego zadania samodzielnie. Dobry fryzjer, posiadający odpowiednie umiejętności, a także co najważniejsze, właściwą wiedzę w zakresie pielęgnacji włosów, będzie w stanie je bezpiecznie zafarbować, bez zbyt dużego ich zniszczenia.

Jeśli już koniecznie chce się pofarbować włosy samodzielnie, najlepiej jest używać do tego celu kolory możliwie jak najbardziej zbliżonego do naturalnego. Co więcej, warto unikać podczas farbowania i długo po nim, drapania się po głowie, co dodatkowo może pogorszyć kondycję włosów. Zgłoszenie się do trychologa, szczególnie po zauważeniu niepokojących zmian jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Klinka Marzeny Dubas – MEDMIX to miejsce, gdzie możesz się zgłosić za pomocą konsultacji online.

Przeczytaj także:  Jak dopasować kolor włosów. Jaki kolor będzie idealny dla Ciebie?

Farbowanie włosów łysienie — jest się czym martwić?

Jak zatem widać, farbowanie włosów ma bardzo duży wpływ na utratę włosów. Czy jednak oznacza to, że trzeba się pożegnać z innym niż naturalnym kolorem włosów? Jak się okazuje nie do końca, ponieważ kilkoma działaniami da się czarnego scenariusza uniknąć. A nie da się również ukryć tego, że doprowadzenie swojego owłosienia na głowie do takiego stanu, gdy uzupełnienie ich poprzez przeszczep włosów stanie się konieczne, raczej w wyniku stosowania farbowania nie grozi.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna