Dron z kamerą na wakacje ‒ na co zwrócić uwagę?

drony z kamerą

Uwielbiasz uwieczniać wspomnienia? Marzysz o pięknych zdjęciach i filmach z wakacji? W trakcie kolejnego wyjazdu możesz zrezygnować z aparatu cyfrowego albo lustrzanki i postawić na coraz popularniejszy dron. Dlaczego warto zabrać dron z kamerą na wakacje i jak wybrać najlepszy model?

Czy każdy może latać dronem z kamerą?

Wielu traktuje drony z kamerą na wakacje jak zabawkę, ale zawsze trzeba mieć na uwadze to, że latanie na większe odległości i cięższym urządzeniem zgodnie z literą prawa traktuje się jak sterowanie bezzałogowym statkiem powietrznym. Jeśli wybierasz się poza granice naszego kraju, koniecznie sprawdź, jakie przepisy obowiązują w miejscu, w którym spędzisz niezapomniany urlop.

W Polsce regulacje są dość zawiłe, ale te obowiązujące podróżnika, który chce cyfrowo uwiecznić najpiękniejsze chwile wakacji, można ująć w skrócie:

 1. Urządzenie musi zawsze być w zasięgu Twojego wzroku.
 2. Nie możesz latać dronem z kamerą czy bez kamery w pobliżu lotnisk, parków narodowych ani specjalnie chronionych budynków czy obszarów, takich jak teren wojskowy.
 3. Choć przepisy mówią o konkretnych odległościach (np. o konieczności zachowania odległości poziomej wynoszącej minimum 100 metrów od grupy ludzi zgromadzonej na świeżym powietrzu czy od osiedli), to przede wszystkim należy tak operować sprzętem, aby zadbać o bezpieczeństwo osób, pojazdów i obiektów dookoła.
 4. Jeśli chcesz na poważnie zająć się filmowaniem i fotografowaniem przy pomocy drona z kamerą, postaraj się o specjalną licencję, która w zasadzie daje możliwość wykonywania nowego zawodu. Mowa o świadectwie kwalifikacji UAVO, którą popularnie nazywa się po prostu licencją na drona. Program szkolenia opracował Urząd Lotnictwa Cywilnego, który potwierdza również zdobycie uprawnień do pilotowania urządzenia.

Dron z kamerą na wakacje ‒ na co zwrócić uwagę?

Zwiedzane atrakcje i zabytki, podziwiane widoki i wyjątkowe chwile spędzane z najbliższymi warto uwiecznić na zdjęciach i nagraniach. Fotografie i filmiki, które dotychczas robiłeś swoich smartfonem albo aparatem, zaczynają przechodzić do lamusa. Nastał czas wyjątkowych ujęć z lotu ptaka! Zatem jaki dron z kamerą wybrać na wakacje?

Najważniejsze cechy drona, które docenisz, pakując się na letni wyjazd, to:

 1. Niewielka waga i kompaktowość modelu.
 2. Łatwość składania drona do lotu i rozkładania po skończonym filmowaniu.
 3. Możliwie długi czas lotu, aby w pełni uchwycić magię wakacyjnych widoków.
 4. Wysokiej jakości zdjęcia i nagrania (najlepiej w jakości HD), które z dumą pokażesz przyjaciołom i do których sam będziesz chętnie powracał.
 5. Relatywnie niska cena, skoro z założenia dron z kamerą ma służyć głównie w trakcie letnich wyjazdów. Najtańsze kupisz w sklepie internetowym, np. Media Expert, już za kilkaset złotych. Najprostsze urządzenie bez kamery to wydatek rzędu 100 zł.

Najpopularniejsze i najlepsze drony z kamerą

Na rynku nie brakuje modeli, które mogą wykonywać wyłącznie zdjęcia, ani dwufunkcyjnych dronów z kamerą, przeznaczonych do robienia zdjęć i filmów. Drony DJI MAVIC to jedne z najpopularniejszych. Koszt zakupu, w zależności od konkretnych parametrów, waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Sprzęt jest jednak warty swojej ceny, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników. Drony z kamerą DJI MAVIC na tle innych urządzeń wyróżnia m.in. długi czas lotu, wynoszący około 30 minut. W trakcie letniego odpoczynku docenisz także, że sprzęt tej marki wyposażono w czytnik kart pamięci.

Wakacyjne nagrania z dronów z kamerą to nowoczesna alternatywa dla filmików nagrywanych smartfonem albo zdjęć robionych aparatem cyfrowym. W Media Expert w mgnieniu oka znajdziesz model, który stanie się ważnym elementem letniego ekwipunku.

Podobne posty

 • Nowy trend w aranżacjach – lustro do łazienki z oświetleniemNowy trend w aranżacjach – lustro do łazienki z oświetleniem Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach, jak wywołać efekt „wow” w nowoczesnych aranżacjach. Z pomocą przychodzą nowe rozwiązania technologiczne, które nadają zwykłym przedmiotom […]
 • Hurtownie medyczne – Najtaniej, najszybciej, najlepiej!Hurtownie medyczne – Najtaniej, najszybciej, najlepiej! Coraz bardziej cenimy sobie możliwość dokonywania zakupów za pomocą sklepów internetowych.  Taka forma jest wygodniejsza, nie ogranicza nas czas – zakupy możemy robić o dowolnej porze dnia […]
 • Kubeczki menstruacyjneKubeczki menstruacyjne Kubeczki menstruacyjne zostały odkryte i rozpowszechnione na świecie w latach 30 XX wieku. Ich popularność była całkiem spora dopóki nie zastąpiły ich jednorazowe środki higieniczne. […]
 • Sprawdzone sposoby na jędrne ciałoSprawdzone sposoby na jędrne ciało Jędrne ciało i gładka skóra prezentują się niezwykle pięknie. Osiągnij ten efekt wdrażając do swojego życia kilka sprawdzonych zasad. W dbaniu o kondycję ciała liczy się przede wszystkim […]
 • Jak wzmocnić pewność siebie i zmienić swój wizerunek w oczach innych?Jak wzmocnić pewność siebie i zmienić swój wizerunek w oczach innych? Każda kobieta jest piękna i to niezależnie od tego, jak wygląda. Jednak niestety wiele z nich nie czuje się pięknymi, a na dodatek mają bardzo niskie mniemacie o sobie. Dlatego czas […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]