Doskonały sposób na pozbycie się stresu

Wiele wskazuje na to, że w dzisiejszych czasach ludzie są naprawdę mocno zestresowani. Zaczyna się już w szkole, gdzie wymaga się od uczniów doskonałych wyników w nauce i nienagannego zachowania. Później nie jest lepiej, ponieważ praca także często jest zajęciem stresującym, które jednocześnie wymaga poświęcenia mu dużej ilości czasu.

Przeciętny dorosły człowiek spędza połowę swojego świadomego czasu (czyli wtedy, gdy nie śpi) na pracę. Nic dziwnego, że coraz więcej osób ma problemy z koncentracją, stresem i odpoczynkiem. Na szczęście istnieją pewne sposoby, za pomocą których można poradzić sobie z nadmiarem stresu w życiu codziennym.

Czym jest floating?

Floating to zabieg relaksacyjny polegający na unoszeniu się na wodzie, w której zostały rozpuszczone duże ilości soli EPSOM – mówi pracownik Magia dla Ciała Day Spa, oferujący floating we Wrocławiu. Podczas takiej kąpieli mózg osoby znajdującej się w wodzie doprowadzony jest do stanu alfa, który występuje w momentach całkowitego relaksu. Podczas sesji w basenie ważne jest, aby nie było żadnych rozpraszaczy – dlatego też wyłączane są muzyka oraz światło, aby zmysły słuchu i wzroku nie były używane. Warto także wspomnieć, że dodawana do wody sól EPSOM ma właściwości lecznicze i pozwala uzupełnić niedobory pewnych pierwiastków takich jak magnez. Świetnie działa także u osób zmagających się z problemami natury artretycznej.

Przeczytaj także:  Masaż gorącymi kamieniami - dla zdrowia, urody i relaksu

Jakie rezultaty daje floating?

Floating jest naprawdę skutecznym sposobem na relaks, ale osoby, które z niego skorzystają, mogą spodziewać się nie tylko odprężenia. Floating znany jest także z tego, że eliminuje zmęczenie organizmu oraz pozwala uzupełnić niedobory magnezu. Warto także wspomnieć, że sesja unoszenia się na wodzie z rozpuszczoną solą EPSOM redukuje także objawy depresji, rozdrażnienia czy też odczuwania niepokojów. To właśnie podczas sesji floatingu mózg wprowadzany jest w podobny stan, jak przy medytacji, dzięki czemu cały proces świetnie wpływa na uczenie się i koncentrację. Warto także wspomnieć o rezultatach, jakie floating daje urodzie. Dzięki sesji floatingu twoja skóra może stać się świetnie wygładzona i nawilżona.

Kiedy warto go wypróbować?

Floatingu warto spróbować szczególnie wtedy, gdy ma się wiele na głowie, a stres zaczyna nas przytłaczać. Sesja albo zestaw sesji przydadzą się więc osobom, które mają przed sobą trudny okres – przygotowują się do egzaminów, lub czekają je ciężkie wyzwania w pracy. Z zabiegu tego skorzysta też każdy, kto czuje, że w jego życiu jest za dużo stresu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna