Depilacja laserowa – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Skoro czytasz ten tekst, na pewno dobrze wiesz, jak uciążliwe bywa regularne usuwanie owłosienia z ciała przy pomocy maszynki do golenia. Nie lubisz tego robić, nie masz na to czasu, a może masz już dość podrażnień skóry spowodowanych ostrzem maszynki?

Depilacja laserowa nóg oraz innych części ciała może okazać się znakomitym rozwiązaniem każdego z wymienionych problemów. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje dotyczące depilacji laserowej – efektów, przebiegu zabiegu i jego ogólnej charakterystyki.

Przygotuj się na depilację laserową w Warszawie i nie tylko!

Nie ma znaczenia, czy wybierasz się na depilację laserową w Warszawie czy w niewielkiej miejscowości. W każdym miejscu cała procedura wygląda podobnie. Pierwsza wizyta ma charakter konsultacyjny. To niezbędne do poznania szczegółów depilacji, ale także do sprawdzenia, czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Dzień przed umówioną wizytą należy zgolić włosy, a idąc na zabieg, na depilowanym miejscu ciała nie powinien znajdować się żaden krem, balsam czy dezodorant. Podczas depilacji laserowej wybrany obszar skóry zostaje naświetlony wiązką światła laserowego. Moc światła dobiera się indywidualnie do pacjentki na podstawie koloru jej owłosienia.

Możesz zdecydować się na depilację laserową bikini głębokiego (lub innej wersji), depilację nóg, twarzy, a nawet rąk czy pleców.

depilacja laserowa

Czy depilacja laserowa miejsc intymnych i twarzy boli?

Być może zastanawiasz się, czy depilacja laserowa miejsc intymnych jest bolesna. Podobne wątpliwości wzbudza depilacja laserowa wąsika oraz depilacja laserowa odbytu. Zabiegi w tych miejscach mogą powodować minimalny dyskomfort, ale nie jest to silny czy długotrwały ból.

Pomocne może okazać się zadbanie o odpowiednie nawilżenie skóry od wewnątrz. Wystarczy więc regularnie wypijać odpowiednie ilości wody. W przypadku depilacji laserowej twarzy i innych odkrytych miejsc, należy także pamiętać o tym, aby skóra nie była opalona.

Depilacja laserowa – efekty i opinie

Warto być przygotowanym na to, że usuwanie włosów przy pomocy lasera jest długotrwałym procesem. Jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym to za mało, aby cieszyć się efektywną depilacją laserową. Ile zabiegów powinno się więc wykonać, aby ujrzeć zadowalające efekty? Zazwyczaj zaleca się od 4 do 6 zabiegów przeprowadzanych co kilka tygodni.

Na koniec warto także wspomnieć o koszcie depilacji laserowej. Cena usunięcia owłosienia będzie przede wszystkim zależeć od miejsca poddawanego zabiegowi. Przykładowo depilacja laserowa pachy będzie tańsza niż depilacja laserowa nóg, ponieważ te dwa miejsca znacząco różnią się wielkością powierzchni.

Dodatkowo należy uwzględnić indywidualny cennik salonu zależny np. rodzaju używanego lasera czy od lokalizacji i renomy miejsca, w którym wykonuje się depilację laserową. Opinie dotyczące tego sposobu usuwania włosów są zdecydowanie pozytywne. To stosunkowo łatwy i szybki sposób na to, aby cieszyć się gładką skórą. Zdecyduj się na zabieg usunięcia włosów przy użyciu lasera w ArkadiaClinic i pożegnaj się z owłosieniem na lata!

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]
Informacja prawna