Czy warto stosować botoks?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy przyszedł już moment na skorzystanie z pomocy botoksu. Na początek jednak wytłumaczmy może, do czego w ogóle nam się on przydaje. Najczęściej korzystamy z niego w celu pozbycia się zmarszczek na twarzy, których wygląd nam się nie podoba – ale to nie jest jego jedyne zastosowanie. W niektórych przypadkach ludzie decydują się na jego wstrzyknięcie z powodu nadmiernej potliwości jakieś części ciała – twarzy, dłoni, stóp. W obu tych przypadkach jest on wyjątkowo skuteczny – aczkolwiek ma oczywiście także swoje wady, jak wszystko inne. Postaramy się je przybliżyć. 

Na pewno jest to dobra metoda usuwania zmarszczek, aczkolwiek nie dla każdego – takie są fakty. Niektóre panie nie są gotowe na taki wydatek lub po prostu nie podoba im się efekt końcowy – nie ma w tym nic złego. Mamy prawo wyboru i to jest właśnie w tym najlepsze – kobieta lub mężczyzna mogą sami zdecydować, czy ta metoda im odpowiada. A jeżeli nie to mogą pozbyć się zmarszczek przy pomocy kremu lub wypróbować nawet zwykłą zmianę nawyków i lepsze nawilżanie organizmu od wewnątrz. Czasami to wystarcza.

Kiedy dobrze jest skorzystać z botoksu?

Po botoks (więcej informacji o toksynie – https://projektskora.pl/tp-botoks/) najlepiej jest sięgnąć wtedy, gdy przetestowaliśmy już inne metody. Dlatego też na początku warto jednak spróbować zmienić swój styl życia – rzucić palenie, lepiej się odżywiać, unikać słońca i pić więcej wody. W szczególności w młodym wieku takie działania mogą okazać się wszystkim, czego potrzebowaliśmy. Pamiętajmy, że zmarszczki to czasami po prostu reakcja naszego organizmu na nasze szkodliwe nawyki – ich zmiana na pewno pomoże. Oprócz tego dobrze jest też wcześniej wypróbować kilka kremów – na efekty trzeba trochę czekać, ale jeżeli korzystamy z dobrego kosmetyku to na pewno się one pojawią.

Jeżeli jednak wiemy już, że te działania nie zapewniają nam oczekiwanych efektów – wtedy faktycznie jedyną pomocą może być dla nas botoks. Nie spieszmy się jednak – dokładnie sprawdźmy wybrany gabinet medycyny estetycznej, porównajmy ceny i poczytajmy opinie. Tylko zabieg przeprowadzony przez profesjonalistów zapewni nam takie rezultaty, jakie chcemy widzieć.

Gorsze strony botoksu

O kilku rzeczach musimy tutaj pamiętać – efekty botoksu są nietrwałe. Zwykle w ten sposób jesteśmy w stanie pozbyć się zmarszczek na okres około 12 miesięcy – czasami ten czas jest znacznie krótszy i może wynosić 8 – 10 miesięcy. Potem trzeba go powtórzyć. Jest to również kosztowna procedura, która nie jest najprzyjemniejsza – w naszą skórę wbijane są cienkie igiełki i nawet ze znieczuleniem, odczuwamy pewien dyskomfort.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (botoksu) najlepiej wykonywać w profesjonalnych miejscach. W Warszawie polecamy klinikę medycyny estetycznej Projekt Skóra.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna