Czy soczewki kontaktowe mogą szkodzić na oczy?

Komu można polecić soczewki kontaktowe ?

W zasadzie każdemu. Wbrew panującym mitom soczewki kontaktowe nie są ani trudne w zakładaniu, ani nie powodują zapalenia spojówek ani podrażnień oczu. Nowoczesne soczewki kontaktowe zawierają nawwt ponad 50% wody i w pełni przepuszczają tlen. Prawidłowo założone są nieodczuwalne w oku i nie powodują żadnego dyskomfortu. Bardzo rzadko zdarzają się problemy zdrowotne, które nie pozwalają na noszenie soczewek. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie koniecznie należy przejść badanie u lekarza okulisty. Soczewki kontaktowe korygują dalekowzroczność i krótkowzroczność a także astygmatyzm. Są dużo wygodniejsze od okularów. Szczególnie można polecić je osobom uprawiającym sporty i pracującym fizycznie -nie spadają, nie parują, nie powodują zagrożenia w razie upadku. Mogą je nosić osoby w każdym wieku, nawet dziecko. Nie ma żadnych określonych ram wiekowych, decyzję o stosowaniu soczewek przez dziecko powinni podejmować rodzice wspólnie z lekarzem.

Jak dobrać soczewki kontaktowe ?

Nie powinno się tego robić na własną rękę. Nawet, jeśli dokładnie znamy parametry okularów, których używamy na co dzień rodzaj i moc soczewek kontaktowych powinien dobierać lekarz po przeprowadzeniu kompleksowego badania wzroku. Na takie badanie można umówić się za pośrednictwem portalu Coopervision.pl. Jest to znaczna oszczędność czasu, ponieważ od razu po wizycie u okulisty na miejscu można nabyć soczewki i nauczyć się jak je zakładać i pielęgnować. Pacjenci mojepierwszesoczewki.pl mogą oprócz porady lekarskiej liczyć na szkolenie w prawidłowym zakładaniu i zdejmowaniu soczewek kontaktowych, a także na atrakcyjne ceny. Portal ten oferuje najnowocześniejsze i zaawansowane technologicznie soczewki całkowicie bezpieczne dla oka.

Czy soczewki kontaktowe są drogie ?

Najtańsze są soczewki do miesięcznego i dwutygodniowego użytkowania. Należy jednak dokupić do nich płyn do pielęgnacji, a co najważniejsze ściśle przestrzegać terminu wymiany. Dla mniej systematycznych osób lepsze są nieco droższe soczewki jednorazowego użytku – całodobowe lub dzienne. Ceny soczewek wysokiej jakości nie są wiele wyższe od tych oferowanych w internecie lub w drogeriach dlatego należy wybierać te najlepsze. Nawet najdroższe soczewki kontaktowe zawsze pozostaną tańsze od okularów ponieważ koszty rozkładają się na miesięczne użytkowanie i nie przekraczają kilkudziesięciu złotych. Kupowanie soczewek w ramach super okazji z nieznanego źródła może być niebezpieczne – w najlepszym razie nabędziemy soczewki, których termin przydatności do użycia właśnie się kończy, w gorszym przypadku trafimy na soczewki kiepskiej jakości niedopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna