Co warto wiedzieć przed wykupieniem NNW szkolnego dla dziecka?

ubezpieczenie dziecka

Świadczenie następstw nieszczęśliwych wypadków stanowi świetne wsparcie w przypadku sytuacji wymagających interwencji o charakterze medycznym. Polisa może jednak składać się z różnorodnych elementów. Jakie czynniki warto zatem uwzględnić przy wyborze optymalnego zakresu usług?

Zakres ochrony

Polisa NNW obejmuje szkody powstałe na terenie szkoły oraz poza nią przez cały okres umowy, obejmujący zazwyczaj dwanaście miesięcy. Produkt zaliczany jest do dobrowolnych świadczeń osobowych. Jego zakres można więc dostosować do indywidualnych potrzeb. W przypadku doznania przez dziecko uszczerbku na zdrowiu należne odszkodowania w ramach posiadanych zabezpieczeń ulegają zsumowaniu. Poza świadczeniem NNW małoletniemu przysługuje więc wsparcie m.in. w ramach OC. Dziecko może również posiadać kilka ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków.

Hospitalizacja

Jeśli dziecko dozna uszczerbku wymagającego konsultacji specjalistycznej, towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązane jest do wypłaty odszkodowania oscylującego w granicach stu złotych za każdy dzień pobytu w jednostce medycznej. Wysokość świadczenia zależy od ustaleń danej firmy oraz zakupionego wariantu polisy. Wypłaconą należność klient może przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku hospitalizacji spowodowanej uciążliwymi objawami chorobowymi wysokość odszkodowania jest nieco niższa. W związku z panującą epidemią zakres ochrony obejmuje sytuacje spowodowane oddziaływaniem koronawirusa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego  https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka.

Przeczytaj także:  Łóżko dziecięce - o czym należy pamiętać podczas wyboru mebla dla swojej pociechy?

Dodatkowe wsparcie

Do standardowego pakietu polisy następstw nieszczęśliwych wypadków klient może dokupić fakultatywne produkty. Jednym z nich jest wariant KLESZCZ. W przypadku zdiagnozowania u dziecka boreliozy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca wówczas odszkodowanie w wysokości tysiąca złotych. Pakiet KLESZCZ obejmuje koszty hospitalizacji, wizyt lekarskich i badań diagnostycznych.

Polisa NNW stanowi świetną inwestycję. Warto zdecydować się na zakup odpowiedniego wariantu za pośrednictwem strony internetowej konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Bez wychodzenia z domu można bowiem zyskać kompleksową ochronę finansową dla swojego dziecka.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna